Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Noc Restauracji, czyli spektakl kulinarny na trzy miasta


12-04-2012


Wielkimi krokami zbliża się 25 maja - dzień, w którym restauracje z Białegostoku, Poznania i Gdyni zainicjują pierwszą Noc Restauracji. Lokale prześcigają się w wymyślaniu unikatowych potraw i pokazów kulinarnych, które stanowić będą kolejne akty niecodziennego spektaklu.


Większość restauracji biorących udział w akcji otwarta będzie do godziny 04:00. Na odwiedzających czekać będą zniżki od 25 do 50% oraz specjalne Nocne Dania rywalizujące o Grand Prix Nocy Restauracji.


25 maja, w ramach konkursu na Nocne Danie, szefowie kuchni przygotują niecodzienne potrawy, które zawalczą o Grand Prix Nocy Restauracji. Nazwy dań brzmią tajemniczo, co pobudza wyobraźnię jurorów. Dotychczas wśród propozycji pojawiły się między innymi: Pierogi z ciemnego ciasta, Brunatny żar woła, Tagliatelle nero dello chef, Pstrąg z płonącej szuflady, Majowe piersi w pomarańczach, Night dragon czy Black California.


Już od 16 kwietnia poznawać będziemy przepisy i zdjęcia Nocnych Dań, a co najważniejsze będziemy mogli na nie zagłosować. Wszystkie restauracje ufundowały nagrody w konkursie.


- Celem projektu jest zachęcenie Polaków, by poznali szefów kuchni w swoich miastach, skosztowali ich mistrzowskich potraw i odwiedzili dobre, autorskie lokale, które często, z różnych względów, dla wielu z nas wydają się niedostępne - mówi Hubert Gonera z firmy Landbrand, pomysłodawca Nocy Restauracji.


Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne konkursy dla gości Nocy Restauracji. Będzie można wygrać m.in. rejs promem Stena Line, weekendy w hotelach Cristal w Białymstoku i Andersia w Poznaniu. Dodatkowo, z myślą o aktywnych uczestnikach, powstała karta Nocnego Łowcy, gwarantująca roczną, 10-procentową zniżkę w lokalach.


Źródło: Serwis Informacji Zleconych PAP


Komentujesz: Noc Restauracji 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, białystok, gdynia, noc restauracji


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie