Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Noc Muzeów w JuraParku w Krasiejowie


11-05-2012


Zobacz dinozaury w blasku księżyca i podążaj śladami szalonego paleontologa w jedyną taką noc w roku! Już w najbliższą sobotę, 12 maja w ramach Nocy Muzeów będzie można za darmo zwiedzić JuraPark w Krasiejowie i wziąć udział w ekscytującej grze terenowej.


Śmiałkowie, którzy odważą się wejść do JuraParku po zmroku, będą mogli przechadzać się wśród podświetlonych modeli dinozaurów oraz obejrzeć zbiory Pawilonu Paleontologicznego. To właśnie tu znajdują się szczątki pradawnych gadów, które można podziwiać przez szklaną podłogę dokładnie w miejscu ich odkrycia.


Impreza rozpocznie się już o godz. 16:00 grą terenową „Tajemnica Szalonego Paleontologa II”, będącą kontynuacją zeszłorocznej zabawy. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie nowej zagadki związanej z nieobliczalnym naukowcem, który znalazł sposób na ożywienie dinozaura.


Gracze otrzymają od nas wskazówki, którędy powinni podążać – mówi Dawid Ptok z JuraParku – Czeka na nich wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Trwające blisko cztery godziny podchody, będą składać się z wielu etapów. Uczestnicy będą musieli wykonać zadania, do zaliczenia których pomocne okażą się informacje dostępne na ścieżce edukacyjnej.


Do rywalizacji mogą stanąć wszyscy. Ważne, by w skład maksymalnie czteroosobowych drużyn wchodziła przynajmniej jedna osoba dorosła. Nagrodą dla zwycięskiej ekipy jest pobyt w kompleksie turystycznym w Bałtowie (woj. świętokrzyskie).


Ponadto o godzinie 19:00 cykl wykładów wygłosi, znany ze swoich ciekawych opowieści, ceniony w kraju i za granicą paleontolog, dr Andrzej Boczarowski. Tym razem zdradzi tajniki ewolucji i odkryje przed słuchaczami tajemnicę Oetzi - człowieka z lodowca. Natomiast o godz. 21:00 rozpocznie się plenerowy koncert, podczas którego zabrzmią etniczne rytmy w wykonaniu zespołu Dziejba.


Więcej informacji na stronie www.juraparkkrasiejow.pl


Komentujesz: Noc Muzeów z dinozaurami

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dinozaury, dinolandia, park jurajski, krasiejów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie