Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Włocławek: Noc Muzeów 201111-05-2011


Od kilkunastu lat nocne zwiedzanie instytucji kultury staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. We Włocławku Noc Muzeów organizowana jest od 2009 r. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Włocławka i okolic do nocnego zwiedzania Muzeów położonych wzdłuż Wisły. Oto co przygotowaliśmy na tę szczególną noc.


Program:

Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6

- Zwiedzanie ekspozycji Kultura ludowa Kujaw i ziemi dobrzyńskiej przełomu XIX i XX wieku.
- Zwiedzanie ekspozycji Ze wschodnich stepów – Tatarzy polscy połączone z projekcją filmu Tatarskie ślady w reżyserii Małgorzaty Prokop (projekcje o godz. 19.00, 20.00 i 21.00).

Atrakcją etnograficznej Nocy Muzeów będzie pokaz wyrobu, sprzedaż i degustacja swojskiego jadła. W klimacie karczmy wiejskiej będzie można skosztować smalcu swojej roboty, chleba, świeżo ubitego masła i innych domowych wyrobów. Pokaz tradycyjnego wyrobu masła w klepkowej kierzance będzie odbywał się o godz. 18.30, 19.30 i 20.30. Przy okazji będzie można obejrzeć zapomniane już dziś sprzęty związane z dawnym przetwórstwem wiejskim i konserwacją żywności. Zainteresowani będą mogli otrzymać przepisy na regionalne, ale proste w wykonaniu i bardzo smaczne potrawy.


Muzeum Historii Włocławka, ul. Szpichlerna 19

- Zwiedzanie ekspozycji Nierozpoznani – anonimowe twarze Włocławian na fotografiach XIX i XX wieku ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, składającej się ze 112 archiwalnych fotografii, na których uwieczniono 457 twarzy anonimowych dzisiaj Włocławian. Zwiedzający Muzeum będą mogli pokusić się o ich rozpoznanie.

- Zwiedzanie ekspozycji stałej, prezentującej Historię miasta od czasów prehistorycznych do zakończenia II wojny światowej. Wśród wielu zabytków na szczególną uwagę zasługuje unikatowe malowidło ścienne Panorama Włocławka i zawody wioślarskie na Wiśle z 1894 r., które w ubiegłym roku dzięki gruntownym pracom konserwatorskim odzyskało swój pierwotny blask.


Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12

- Spotkanie wspomnieniowe o artyście rzeźbiarzu Stanisławie Zagajewskim (o godz. 18.00).

- Po spotkaniu zwiedzanie wystawy Rzeźba ceramiczna Stanisława Zagajewskiego (1927-2008) i ekspozycji prac laureatów III konkursu rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego,

- Zwiedzanie wystawy Życie i twórczość Wacława Bębnowskiego (1865-1945) prezentującej dzieła jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy polskiej secesji.


Komentujesz: Noc Muzeów 2011 we Włocławku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: noc muzeów 2011, włocławek, noc muzeów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie