Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Nikon rusza z programem edukacyjnym


21-11-2012


Nikon Polska rusza z nowym programem edukacyjnym „Akcja (foto)edukacja”, której celem jest poszerzanie wiedzy i umiejętności fotograficznych. Akcja jest adresowana do uczniów oraz pedagogów. Celem działań jest wyrównanie dostępu młodzieży do wiedzy fotograficznej.


Inspiracja, nauka, motywacja – tak w skrócie można określić główne założenia programu „Akcja (foto)edukacja”. Inicjatywa stanowi rozwinięcie realizowanych do tej pory działań firmy Nikon Polska w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekt jest skierowany do młodych ludzi, zainteresowanych rozwijaniem wiedzy oraz umiejętności fotograficznych, zarówno pod względem technicznym jak i twórczym.


Pierwsza edycja programu obejmuje osiem lekcji on-line. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli zdobyć podstawową wiedzę z zakresu głównych obszarów fotograficznych, takich jak fotografia reportażowa, portretowa, nocna czy makrofotografia. Każda lekcja obejmuje podaną w przystępnej formie część teoretyczno-poradnikową oraz zajęcia praktyczne w postaci zadania domowego, które pozwoli w praktyce zweryfikować zdobytą wiedzę oraz rozwijać nabyte umiejętności.


Programowi “Akcja (foto)edukacja” towarzyszy konkurs dla ponadgimnazjalnych szkół artystycznych na najciekawsze rozwiązanie pracy domowej zadawanej w ramach online’owych lekcji. Na autorów najlepszych prac czekają m.in. sprzęt fotograficzny, stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł oraz warsztaty fotograficzne i wyposażenie pracowni dla szkoły.


Szczegółowe informacje na stronie www.szerokikadr.pl


Komentujesz: Nikon rusza z programem edukacyjnym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: konkurs fotograficzny, fotografia, fotografia cyfrowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie