Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Niespodzianka dla turystów: rejs statkiem z Mielna

22-04-2009

Pod koniec czerwca powinna ruszyć przeprawa statkiem przez jezioro Jamno - poinformował we wtorek Andrzej Jakubowski, wiceprezydent Koszalina (Zachodniopomorskie).

 

"Budowa płaskodennej jednostki w stoczni w Płocku jest już bardzo zawansowana. Statek powinien zostać zwodowany na jeziorze Jamno 20 czerwca. Jeśli chodzi o infrastrukturę lądową przeprawy, to zakończenie prac planowane jest na 15 czerwca" - powiedział Jakubowski.

 

Jednostka o małym zanurzeniu (65 cm) i elektrycznym napędzie ma zabierać na pokład 70 pasażerów i 5-6 rowerów. Rejs ma trwać 20 minut. Operatorem przeprawy będzie komunalna spółka Miejski Zakład Komunikacji. Rejsy po jeziorze Jamno mają być turystyczną atrakcją.


Koncepcja uruchomienia przeprawy przez jezioro Jamno, które oddziela Koszalin od nadmorskiego Mielna, powstała przed czterema laty. W listopadzie 2005 r. Rada Miejska w Koszalinie przyjęła uchwałę w tej sprawie.

 

Pierwotnie zakładano, że od lata 2006 r. po jeziorze będą kursować dwie amfibie budowane przez spółkę z Malty. Tej koncepcji nie udało się jednak zrealizować. Okazało się, że maltańska spółka dysponuje tylko prototypem amfibii, który nie ma certyfikatów umożliwiających pływanie po polskich wodach.

 

W 2007 r. projekt przeprawy zmieniono - amfibie miały zastąpić dwa płaskodenne statki zabierające na pokład po 110 pasażerów. Ponieważ ogłoszone przetargi na zakup jednostek nie zostały rozstrzygnięte z powodu braku ofert, jesienią 2008 r. zdecydowano o zamówieniu statku w stoczni w Płocku.


źródło: PAP/podroze.onet.pl

 Komentujesz: Niespodzianka dla turystów: rejs statkiem z Mielna

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie