Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Niedźwiedzie nadal śpią

 

25-02-2010

Żyjące w Bieszczadach niedźwiedzie jeszcze nie obudziły się z zimowego snu. W górnych partiach Bieszczad temperatury sięgają -10 stopni Celsjusza, na północne stoki nie docierają promienie słońca - a właśnie tam śpią niedźwiedzie.


Jak powiedział w środę rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek, niedźwiedzie śpią krótko - w sen zimowy zapadły dopiero pod koniec grudnia.


Jednakże w ostatnich dniach leśnicy zauważyli w dwóch miejscach tropy niedźwiedzi, ale - zdaniem Marszałka - nie należy tego łączyć z budzeniem się misiów.


Od kilku tygodni więcej niż zazwyczaj zwierząt codziennie odwiedza paśniki."Z wyłożonego przez leśników pożywienia korzystają nie tylko jelenie i sarny, ale nawet żubry" - podkreślił.


Trudne warunki terenowe są też powodem większej aktywności wilków, którym łatwiej polować zimą. "We wtorek składająca się z 12 osobników wataha pożerająca osłabionego jelenia była widziana w nadleśnictwie Stuposiany" - powiedział rzecznik.


Na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, żyje ponad 100 niedźwiedzi, ok. 300 wilków i tyle samo żubrów.

źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Niedźwiedzie nadal śpią

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie