Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Największy samolot ratowniczy w Europie we flocie LOT-u01-12-2010Polskie Linie Lotnicze LOT stały się trzecim przewoźnikiem w Europie, posiadającym samolot w wersji medycznej, w tym pierwszą oferującą największy taki samolot. Dwa samoloty Boeing 767-300 zostały odpowiednio przebudowane, tak aby móc wykonywać rejsy w charakterze „Medevac”.


Na co dzień samoloty obsługują połączenia rejsowe PLL LOT. Gdy zaistnieje konieczność dostosowania go do potrzeb ewakuacji medycznej, służby techniczne potrzebować będą zaledwie 24 godziny, by zainstalować na pokładzie 18 stanowisk z noszami, w tym jedno OIOM (intensywnej terapii). Cały proces przygotowania operacyjnego nie przekroczy 48 godzin. Samolot PLL LOT będzie służył m.in. do transportu rannych z miejsc klęsk żywiołowych.Samoloty PLL LOT zostały dopuszczone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego do ruchu lotniczego poprzez rozszerzenie Certyfikatu Operatora Lotniczego AOC. Jednym z warunków koniecznych do rozszerzenia certyfikacji, było przeprowadzenie pokazu częściowej ewakuacji samolotu pod kontrolą inspektorów ULC. Pewnym utrudnieniem było ograniczenie czasowe. Ewakuacja nie mogła trwać dłużej niż 10 sekund a połowa wyjść została zablokowana przez inspektorów ULC. Załoga PLL LOT przeprowadziła ewakuację w mniej niż 7 sekund, co było nie lada wyzwaniem i mile zaskoczyło przedstawicieli ULC.


Specjalnie dla gości oraz dziennikarzy przedstawiciele PLL LOT przygotowali pokaz częściowej ewakuacji z samolotu Boeing 767-300 MEDEVAC. Podczas pokazu załoga lotnicza i pokładowa zademonstrowały swoje umiejętności przeprowadzenia częściowej ewakuacji, zgodnie z przyjętymi procedurami awaryjnymi (przerwany start, wypadnięcie
z pasa i ewakuacja).


Dajemy Europie nie tylko największy samolot w tej wersji, ale także specjalnie wyselekcjonowaną i wyszkoloną załogę. Jesteśmy dumni, że we flocie narodowego przewoźnika pojawia się samolot o takich możliwościach. Wiele pracy, zaangażowania
i serca poświęciliśmy temu projektowi, dzięki któremu poszerzamy zakres usług LOT-u - powiedział Dariusz Sarnociński, koordynator projektu MEDEVAC w PLL LOT.

Komentujesz: Największy samolot ratowniczy w Europie we flocie LOT-u

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, linie lotnicze, samolot, pll lot, ratownictwo medyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie