Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Największy polski festiwal birofilów w Żywcu27-03-2012


15 - 16 czerwca 2012 r. w Żywcu odbędzie się Festiwal Birofilia. Żywiec, w którym piwo warzy się nieprzerwanie od 156 lat, ponownie stanie się miejscem największego w Polsce spotkania piwowarów, kolekcjonerów piwnych akcesoriów, mistrzów piwowarstwa i innych miłośników chmielowego napoju. W tym roku po raz kolejny mistrzowie piwowarstwa światowej klasy wybiorą również najlepsze piwo domowe w Polsce – Grand Championa Birofilia 2012.


Za niecałe trzy miesiące, tradycyjnie w trzeci weekend czerwca, birofile z całej Polski i zagranicy zjadą do Żywca, aby spotkać się na corocznym Festiwalu Birofilia. Wydarzenie odbywa się od kilkunastu lat i co roku ściąga coraz więcej miłośników złocistego trunku – w ubiegłym roku do browaru założonego w 1856 r. przybyło ich ponad 4 000. Festiwal rozpocznie się w piątek 15. czerwca po południu a zakończy następnego dnia - w sobotę o północy.


Uczestnicy Festiwalu mogą liczyć na wiele atrakcji. Obok zwiedzania Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu i Muzeum Browaru, będą degustować piwa uwarzone przez piwowarów domowych i restauracyjnych oraz wymieniać się etykietami, kapsami, podkładkami, kuflami i innymi piwnymi atrybutami. Będą mogli również wziąć udział w warsztatach warzenia piwa albo porozmawiać osobiście z największymi autorytetami w piwnym świecie. W Alei Piw Świata piwosze będą mieli także możliwość spróbowania i zakupienia ponad dwustu piw w kilkunastu stylach piwnych z całego świata. Nie ma w Polsce drugiego miejsca, w którym można by spróbować tak wielu piw.


Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wybranie przez międzynarodowych mistrzów piwowarstwa Grand Championa 2012 – najlepszego piwa domowego w Polsce. Piwowar domowy, który stworzył to najlepsze piwo roku w nagrodę uwarzy je ponownie – tylko nie w kuchni czy piwnicy a w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie i nie w objętości 20 l a kilka tysięcy razy większej. Wszyscy mieszkańcy Polski będą mogli spróbować Grand Championa Birofilia 2012 jak zwykle 6 grudnia 2012 r. w Mikołajki, kiedy to trafi on do wybranych sklepów w całej Polsce.


Szczegółowe informacje na stronie www.festiwal-birofilia.pl


Komentujesz: Największy polski festiwal birofilów w Żywcu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: żywiec, birofilia, festiwal piwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie