Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Warsaw Challenge 2011 już w ten weekend!04-05-2011


7 maja startuje siódma edycja największego święta hip-hopu i breakdance w Polsce, Warsaw Challenge 2011. W ciągu dwóch dni w amfiteatrze na terenie Parku Sowińskiego w Warszawie odbędzie się 8 koncertów hiphopowych, wystąpią 24 ekipy bboyowe z całego świata oraz 250 tancerzy. Wszystko to odbędzie się zaś przy udziale 30-tysięcznej publiczności.


Pierwsza edycja imprezy odbyła się 7 maja 2005 roku. Poświęcona była pamięci Artura Zalewskiego, pomysłodawcy oraz współorganizatora Warsaw Challenge, który zmarł kilka miesięcy wcześniej. Jego przyjaciele postanowili jednak kontynuować dzieło Artura, za sprawą czego impreza funkcjonuje do dziś.


W turnieju „8 vs 8” walczyło 15 ekip z Polski i jedna z Ukrainy. Mistrzostwa prowadzili zaś MC Kfiat i MC Rufin, a oprawę muzyczną stworzyli DJ Spike i DJ Ojciec Karol. Imprezie towarzyszyły m.in. „jam grafitti” oraz pokazy jazdy na rolkach. Teren parku i amfiteatru odwiedziło wówczas około 4000 osób.


Tegoroczna edycja Warsaw Challenge rozpocznie się w sobotę od rejestracji wszystkich zakwalifikowanych drużyn. Pierwszego dnia odbędą się eliminacje do turnieju głównego, w których weźmie udział 16 sześcioosobowych ekip tanecznych. Po raz pierwszy odbędzie się również impreza pt. „Bc One Cypher”, czyli polskie eliminacje do międzynarodowych zawodów Red Bull'a. Bboye zmierzą się w bitwach 1 na 1 o miejsce w kolejnym europejskim etapie selekcji.


Pomiędzy kolejnymi „bitwami” odbędą się liczne koncerty, podczas których zagrają VNM, Parias, Tede oraz gwiazda tegorocznej edycji - zespół De La Soul (USA).


8 maja (niedziela) osiem zwycięskich zespołów z dnia pierwszego spotka się z "Great 8" - ośmioma zespołami zaproszonymi przez organizatorów. Systemem pucharowym sędziowie wyłonią zwycięzców Warsaw Challenge, którzy otrzymają milion groszy - nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Koncerty zagrają zaś Chonabibe Soundsystem, HIFI Banda, Grubson i Hocus Pocus (Francja). Dodatkowo odbędą się pokazy beatboxowe, muzyczne i taneczne.


Więcej informacji na stronie www.warsawchallenge.pl


Komentujesz: Największa bitwa taneczna w stolicy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, koncert, warsaw challenge, park sowińskiego


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie