Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Koźlaki Bielkowskie

29-08-2012


Świeże, niepasteryzowane piwo prosto z beczki, regionalne przysmaki przyrządzane tylko według naturalnych receptur, występy teatrów, kapel biesiadnych i zespołów rockowych. Już w przyszłą sobotę (8.09), na polach przy Browarze Amber w Bielkówku, odbędzie się 9. edycja Koźlaków Bielkowskich.


W ubiegłym roku na Koźlach do późnych godzin nocnych bawiło się 10 tysięcy osób. W tym organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania. Gości z całego kraju do położonego 12 kilometrów od Gdańska malowniczego Bielkówka przyciąga nie tylko dobra zabawa przy wyjątkowej muzyce, ale również Jarmark Produktów Regionalnych. To właśnie w drugą sobotę września już od lat amatorzy dobrego smaku i poszukiwacze zdrowej żywności przygotowanej według tradycyjnych przepisów mogą spróbować specjałów smacznej, lecz rzadko spotykanej kuchni kaszubskiej, kociewskiej i żuławskiej.


W Bielkówku będzie można więc zaopatrzyć się w legendarne już ogórki kartuskie, pieczywo na zakwasie, regionalne sery, wędliny bez grama konserwantów, czy pierogi wytwarzane w domowym zaciszu. Będzie też coś na słodko: kaszubskie gospodynie specjalnie na tę okazję upieką nieznanie nigdzie indziej kuchy, czyli specyficzne znane tylko na Kaszubach ciasto drożdżowe.


Podczas Koźlaków dopieszczeni też zostaną piwosze. Z beczek popłynie Koźlak i piwo Żywe. Nie zabraknie też dopiero co uwarzonego Grand Imperial Portera i Złotych Lwów. A wszystkie trunki w wersji niefiltrowanej i niepasteryzowanej.
Koźlaki jednak to nie tylko jedzenie i picie. Przez cały dzień na scenie będą występować zespoły, a na najmłodszych czeka przedstawienie lalkowe, na które zaprasza białostocki Teatr pod Orzełkiem. Impreza zakończy się potańcówką, która potrwa do bardzo późnych godzin nocnych.


Pierwsza biesiada Koźlaki Bielkowskie miała miejsce w 2003 roku, gdy w Browarze Amber pierwszy raz uwarzono piwo Koźlak. To właśnie imprezą, której tytuł zaczerpnięto od tego rodzaju piwa postanowiono inaugurować corocznie sezon na to ciemne piwo.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Największa biesiada na Pomorzu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: piwo, pomorze, koźlaki bielkowskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie