Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Najważniejsze wydarzenie minionej dekady w Krakowie04-02-2011


Za najważniejsze wydarzenie minionej dekady w Krakowie internauci uznali otwarcie muzeum w podziemiach Rynku Głównego. W sondzie przeprowadzonej na stronie internetowej magistratu wzięło udział ponad 6,5 tys. osób. Na muzeum w podziemiach Rynku Głównego zagłosowało 30,85 proc. osób.


Drugie miejsce zajęły koncerty z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego Nie?!" (22,53 proc. głosów) a trzecie - żałoba po śmierci Jana Pawła II. Za tym wydarzeniem głosowało 10,93 proc. internautów.


Na kolejnych miejscach znalazły się: pogrzeb pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu, przebudowa płyty Rynku Głównego i ulic w ścisłym centrum miasta, przebudowa stadionów piłkarskich w Krakowie, Festiwal Sacrum Profanum, budowa Pawilonu Wyspiańskiego, budowa Centrum Rozwoju Com-Com Zone i zagospodarowanie Plant krakowskich.


Zwycięski szlak turystyczny w podziemiach Rynku Głównego "Śladem europejskiej tożsamości Krakowa" został otwarty we wrześniu zeszłego roku.


Podziemna ekspozycja, będąca w istocie parkiem archeologicznym, ukazuje rolę Krakowa w średniowiecznej Europie, wraz z jego ponad 800-letnią tradycją handlu i rzemiosła. Prezentuje odnalezione przez archeologów pozostałości wczesnośredniowiecznej osady i cmentarzyska, a także fragmenty późniejszej zabudowy Rynku z czasów Bolesława Wstydliwego i Kazimierza Wielkiego, wraz ze średniowiecznymi brukami i reliktami miejskiej infrastruktury.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl


Komentujesz: Najważniejsze wydarzenie minionej dekady

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, wawel, rynek główny, nowa huta


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie