Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Red Bull Road Rage08-09-2011


Dowolny rower: górski, szosowy, torowy, koniecznie dobre hamulce, ochraniacze i kaski – takie wymogi muszą spełniać wszyscy chętni do wzięcia udziału w zawodach Bull Road Rage. Już 1 października każdy, kto nie boi się prędkości i kocha szybką jazdę na rowerze, będzie mógł stanąć do walki na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Zapisy ruszają 12 września.


Po raz pierwszy w Polsce fani różnych dyscyplin rowerowych będą mogli zmierzyć się w jednych zawodach i udowodnić, jaki sprzęt jest najszybszy w zjeździe na górskiej szosie. Czy wygra zawodnik na „kolażówce”, „góralu”, a może na rowerze torowym? Czy lepszą strategią będzie kręcenie na maksa, czy przybranie opływowej sylwetki, a może inny wariant. W tych zawodach nie ma podziału na płeć, rodzaj sprzętu i wiek – liczy się tylko szybkość.


W eliminacjach biorą udział wszyscy zarejestrowani zawodnicy i w pojedynczym zjeździe muszą wykręcić jak najlepszy czas. 32 z najlepszymi wynikami awansuje do finału, gdzie start będzie się odbywać w systemie pucharowym – po czterech zawodników. Najlepszy z danej czwórki przechodzi dalej, pozostali odpadają. Najszybszy z najszybszych wygrywa.


Trasa wyznaczona na górskiej asfaltowej drodze liczy blisko 5 km, jest kręta, długa i nie ma w niej miejsca na błędy. Mimo to zawody są przeznaczone dla wszystkich wielbicieli dwóch kółek – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. 12 września na stronie Red Bulla ruszają zapisy. Każda osoba spełniająca warunki regulaminowe może się zarejestrować.


Dotychczas zawody Red Bull Road Rage odbyły się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie. Każdorazowa edycja przyciągała setki fanów dwóch kółek i w międzynarodowym środowisku rowerowym jest już uznawana za kultową. W Polsce zawody odbędą się po raz pierwszy.


Komentujesz: Najszybsze zawody rowerowe już w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: red bull, zawody rowerowe, międzybrodzie Żywieckie, góra żar


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie