Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Najpiękniejsze polskie miasto… które?


10-01-2012


Jedenaście polskich miast, m.in. Warszawa, Wrocław, Toruń i Poznań, będzie walczyć o miano jednego z siedmiu najpiękniejszych miast na świecie. Informację taką podał na swojej stronie internetowej organizator konkursu, szwajcarska fundacja New7Wonders.


O miano jednego z siedmiu najcudowniejszych miast świata walczyć będzie w sumie 1259 miejsc z całego świata, m.in. Nowy Jork, New Delhi, Madryt, Malaga, czy Monte Carlo. Wszystkie miasta do udziału w plebiscycie zgłosili internauci.


Europejczycy zgłosili miasta z 30 państw, m.in. Hiszpanii, Danii, Francji, Włoch i Kosowa.


Polacy wytypowali do głosowania 11 miast. W kolejności alfabetycznej są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zamość.


Głosowanie na najpiękniejsze miasta świata potrwa do 6 grudnia 2013 roku i będzie przebiegało etapami. Do marca 2012 roku internauci mogą oddawać głosy na wszystkie miasta. W marcu organizatorzy plebiscytu rozpoczną kwalifikacje, które potrwają do listopada 2012 roku.


W wyniku tych kwalifikacji 300 miast z całego świata (organizator podaje, że po jednym z każdego kraju, w tym 77 z największą ilością głosów internautów) przejdzie do kolejnego etapu głosowania. W finale znaleźć się ma 28 miejsc z całego świata, a siedem z nich uzyska miano jednego z najcudowniejszych na świecie.


Fundacja New7Wonders organizowała wcześniej konkursy na siedem nowych cudów architektury oraz siedem nowych cudów świata natury. W tym ostatnim konkursie do finału dotarły Mazury, które w głosowaniu internautów z całego świata jako jedyne miejsce w Europie znalazły się w pierwszej czternastce.


Źródło: PAP/ przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Najpiękniejsze polskie miasto... które?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, wrocław, toruń, gdańsk, new7wonders


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • monia12

    Zdecydowanie Wrocław. To najpiękniejsze miasto w Polsce - Rynek, Ostrów Tumski, skwery nad Odrą. Gorąco polecam również wieczorne spacery po mieście - super oświetlenie wydobywające piękno...

    monia12

  • zagubiona18

    wrocław...

    zagubiona18

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł