Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Najlepszy projekt wyprawy podróżniczej 201225-11-2011


Na konkurs organizowany przez Travelbit.pl oraz Traseo.pl wpłynęły dziesiątki niezwykłych projektów wypraw podróżniczych. Po długich debatach, szczegółowej analizie projektów i zaproponowanych tras, jury zgodnie wyłoniło zdobywców trzech pierwszych miejsc. Oceniono przede wszystkim fachowość przygotowania trasy, realność jej realizacji, a także umiejętność znalezienia w "zwyczajności" czegoś nowego.


Pierwsze miejsce zdobył projekt wyprawy rowerowej z dzieckiem pt. „All inclusive inaczej: rowerem przez morze z Rijeki po Dubrovnik” opracowanej przez arturooo (link).


Drugie miejsce zajął użytkownik z awatarem dominkom za trasę kolejową „Po Galicji” prowadzącą szlakiem opisanym przez Martina Pollacka w książce "Po Galicji". Jest to podróż sentymentalna po miastach i miasteczkach Polski i Ukrainy, które istnieją tylko na kartach archiwalnych dokumentów, książek, przekazów ustnych (link).


Trzecie miejsce otrzymał projekt trasy przez Amerykę Łacińską pt. „Śladami Polaków”, który opracowała katka. W poszukiwaniu Polonii autorka planuje przemierzyć region samochodem terenowym, rowerem, piechotą, by dotrzeć w najodleglejsze jego zakątki (link).


Wśród finalistów ogłoszonych podczas Ogólnopolskiego Spotkania Obieżyświatów, Trampów i Turystów OSOTT znalazły się także takie trasy jak „Indie – Goa, północ”, „Plan wyprawy do Hiszpanii 2012”, „Jezioro Bajkał”, „Pamir i Karakorum Highway” i „Dunajem przez Europę”. Wszystkie trasy dostępne są TUTAJ.


W składzie Jury zasiadali znani polscy podróżnicy: Andrzej Urbanik, Michał Rej, Marcin Korzonek, Tomasz Grzywaczewski, Anna Grebieniow oraz Iwona i Jerzy Maronowscy.


Komentujesz: Najlepszy projekt wyprawy podróżniczej 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: podróże, traseo.pl, trasy turystyczne, wyprawy podróżnicze


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie