Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Najlepsze piwo roku już za 4 tygodnie


13-11-2012


Wszyscy miłośnicy piwa w Polsce czekają na ogólnopolską prezentację Grand Championa 2012 - Brackiego Rauchbocka. 16 listopada br. najlepsze piwo roku zostanie rozlane do butelek.


6 grudnia pierwszą z nich oficjalnie otworzy autor i zwycięzca tegorocznego Konkursu Piw Domowych Festiwalu Birofilia – Andrzej Miler. Będzie to sygnał do rozpoczęcia sprzedaży w całej Polsce.


Warzenie Grand Championa 2012 w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie to niezwykłe spotkanie piwowara domowego Andrzeja Milera, zwycięzcy Festiwalu Birofilia 2012 i piwowarów z cieszyńskiego browaru.

Po tygodniach przygotowań i skomplikowanych etapach produkcji, niebawem piwo trafi do specjalnie przygotowanych butelek. Oficjalna premiera odbędzie się 6 grudnia tuż przed godziną 18:00. Andrzej Miler otworzy pierwszą butelkę i spróbuje piwa, które warzył w Brackim Browarze zamkowym w Cieszynie wspólnie z tamtejszymi piwowarami. Jak podkreśla sam autor, piwo powinno być treściwe – idealne na zimę a jego wyjątkowe aromaty wędzonej śliwki z pewnością znajdą uznanie amatorów piwa.


- Uwarzenie piwa autorstwa pana Andrzeja Milera było dla nas niemałym wyzwaniem. Ale i w tym roku udało nam się stworzyć doskonałe piwo, które mam nadzieję znajdzie wielu fanów. Jego nietypowy smak sprosta najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Niezwykle mocno zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie i poświęciliśmy kilkaset godzin na przygotowanie tego piwa. Właśnie takie wydarzenia jak to pokazują czym jest prawdziwa pasja do tego złocistego trunku – podkreśla Janusz Konieczny, dyrektor Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie.


Grand Champion 2012 leżakował przez długie tygodnie w zbiornikach leżakowych w zboczu wzgórza zamkowego. 16 listopada trafi do prawie 100 000 butelek o pojemności 0,5 l.
Zwycięskie piwo będzie od 6 grudnia dostępne w wybranych sklepach i lokalach na terenie całej Polski, w sieci delikatesów Alma oraz w Piwiarniach Warki.


Szczegółowe informacje na stronie www.festiwal-birofilia.pl


Komentujesz: Najlepsze piwo roku już za 4 tygodnie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: piwo, cieszyn, brackie, produkcja piwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie