Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

II edycja konkursu „Na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - Eden”.06-04-2011


Polska Organizacja Turystyczna już po raz III przeprowadza konkurs „Na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne - Eden”. W tym roku tematem przewodnim konkursu jest: Rewitalizacja Obszarów i Obiektów Turystycznych. Polska Organizacja Turystyczna jest koordynatorem krajowej edycji konkursu od 2009 roku.


Eswn (European Destinations of ExceleNce) jest projektem Komisji Europejskiej, promującym europejskie destynacje turystyczne o ściśle określonej specyfice i niepowtarzalnym charakterze, które uwzględniają potrzeby środowiska, ludności lokalnej i turystów rozwijając jednocześnie atrakcyjny ekonomicznie produkt turystyczny.


Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i jest szansą na rozwój turystyki zrównoważonej. W projekcie Edenuczestniczy w sumie 25 krajów z Unii Europejskiej oraz Państw stowarzyszonych.


Czym jest destynacja?

Destynacja turystyczna to obszar atrakcyjny dla odwiedzających, obejmujący zakwaterowanie, atrakcje turystyczne i usługi wspomagające. Może być określona za pomocą granic fizycznych, tematycznych lub administracyjnych i obejmować grupę charakterystycznych wyobrażeń i jakości, które dają jej tożsamość/rozpoznawalność marki. Destynacje powinny być miejscami, z którymi partnerzy turystyczni są w naturalny sposobów powiązani i w ramach których możliwa jest współpraca.


Więcej informacji na stronie www.rotwl.pl


Komentujesz: Najlepsze Destynacje Turystyczne - Eden

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: konkurs, pot, polska organizacja turystyczna, eden


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie