Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2200)

Najdziwniejsze imprezy w 2013 roku

28-02-2013

Budowle z cytryn w środku miasta, festiwal wody czy może uczta małp… Gdzie i kiedy odbywają się najdziwniejsze festiwale i imprezy świata? Porównywarka ofert turystycznych KAYAK sporządziła kalendarz najbardziej nietypowych wydarzeń w 2013 roku.

Cytrynowe Święto
W ramach Menton Lemon Festival, co roku ulicami francuskiego miasteczka przejeżdżają platformy z konstrukcjami wykonanymi w całości z cytryn, które następnie wystawiane są w różnych punktach Menton.

Festiwal wody
Dla tych, którzy nie mogą się doczekać kolejnej sylwestrowej zabawy, doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka do Tajlandii. Zgodnie z tradycją Tajowie obchodzą Nowy Rok wiosną. Święto zwane Songkran lub „festiwalem wody” rozpoczyna się dokładnie 13 kwietnia i trwa zwykle 3 dni. Jednym z najważniejszych zwyczajów towarzyszących obchodom jest oblewanie się wodą, które ma przynieść oczyszczenie duszy i ciała. W ostatnich latach na czas Songkran ulice tajskich miast przemieniają się w prawdziwe pola bitew, gdzie za broń służą pistolety na wodę, wiadra i szlauchy ogrodowe.

Lot na byle czym
Zawody w najdłuższym locie na samodzielnie skonstruowanej „maszynie latającej” zasilanej ludzką siłą odbywają się co roku w nadmorskim Bognor w południowej Anglii. Co ciekawe, w 2003 roku w zmaganiach wziął udział sam sir Richard Branson, twórca linii lotniczych Virgin. Tegoroczna edycja konkursu zaplanowana jest na 13-14 lipca 2013 roku.

Światowe Mistrzostwa Gitary Powietrznej
21-23 sierpnia w finlandzkim Oulu odbędzie się Air Guitar World Championship, czyli mistrzostwa w udawaniu gry na gitarze elektrycznej. Impreza co roku przyciąga coraz większe rzesze fanów tej nietypowej rozrywki, której jednym z prekursorów był sam Joe Cocker.

Monkey Buffet Festival
Kolejne nietypowe wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę przy planowaniu wycieczki, to odbywający się 25 listopada w Lopburi, tajskim mieście małp, Monkey Buffet Festival. Makaki jawajskie, znani na całym świecie mieszkańcy miejscowości, podczas swojego święta obdarowywane są przeróżnymi smakołykami. Podczas uczty nie brak elegancko zastawionego stołu, a zwierzętom usługują… prawdziwi kelnerzy.

Santa Claus World Championship
Miłośnicy bożonarodzeniowej atmosfery powinni z kolei przemyśleć wycieczkę do szwajcarskiego Samnuan, gdzie w grudniu odbywają się zawody dla św. Mikołajów. Panie i Panowie poprzebierani w czerwone stroje rywalizują w takich konkurencjach, jak wspinanie się po kominach czy dostarczanie prezentów na osiołkach.

Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Najdziwniejsze imprezy w 2013 roku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie