Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Najbezpieczniej pracuje się w Browarze w Żywcu


25-11-201023 listopada Państwowa Inspekcja Pracy ogłosiła wyniki konkursu "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej". Według PIP Browar w Żywcu jest najbezpieczniejszym miejscem pracy w Polsce. Działania żywieckiego Browaru w zakresie bezpieczeństwa docenił również Business Centre Club (BCC) oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.


Podczas gali zorganizowanej przez PIP na Zamku Królewskim w Warszawie statuetkę Mecum Tutissimus Ibis (łac. „ze mną jesteś najbezpieczniejszy”) z rąk Głównego Inspektora Pracy Ministra Tadeusza Zająca odebrali Prezes Zarządu Grupy Żywiec Xavier Belison oraz Dyr. Browaru w Żywcu Jerzy Dwornicki. To już druga nagroda PIP dla Browaru w Żywcu w tym roku. 20 października Państwowa Inspekcja Pracy przyznała Browarowi I miejsce w regionalnej edycji tego konkursu. W nagrodę żywiecki Browar został wpisany do Złotej Księgi Państwowej Inspekcji Pracy oraz będzie promowany jako przykład do naśladowania przez innych pracodawców.- Bezpieczeństwo pracy w Browarze w Żywcu, wchodzącym w skład Grupy Żywiec, jest postrzegane jako jeden z kluczowych elementów zarządzania firmą. Budowę właściwego podejścia do BHP rozpoczynaliśmy od wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Obecnie w dążeniu do doskonałości zarówno w sferze produkcyjnej jak i bezpieczeństwa, wykorzystujemy filozofię ciągłej poprawy opartej na metodologii TPM. Promowana w niej „kultura zero strat” obejmuje również obszar BHP. - podkreśla Jerzy Dwornicki, Dyrektor Browaru w Żywcu.


Celem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej 2010” PIP jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa pracy oraz inspirowanie pracodawców do eliminowania występujących w ich zakładach zagrożeń. Nagrody Głównego Inspektora Pracy są wyrazem uznania dla przedsiębiorców, którzy nie tylko przestrzegają przepisów prawa pracy i zapewniają bezpieczne warunki zatrudnienia, ale wykazują na tym polu inicjatywę i mogą być przykładem dla innych.

Komentujesz: Najbezpieczniej pracuje się w Browarze w Żywcu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: konkurs, żywiec, browar żywiecki, praca bezpieczna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie