Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2233)

Najaktywniejsze turystycznie miasta w Polsce

05-06-2013

II edycja ogólnopolskiego konkursu miast „Pokaż wreszcie co masz w mieście” zakończyła się 31 maja i wyłoniła najaktywniejsze miasta oraz najaktywniejszych turystów i mieszkańców. Wśród zwycięzców znalazły się: Jelenia Góra, Gdańsk i Lublin. Organizatorem konkursy był przez portal turystyczny PlaceKnow.com.

Przez ponad dwa miesiące uczestnicy konkursu publikowali zdjęcia, przedstawiające mniej lub bardziej znane miejsca w swoich miastach. Każde zdjęcie oraz miejsce było odpowiednio punktowane i przyczyniało się do budowania turystycznego wizerunku polskich miast.

Pierwsze miejsce i nagroda w postaci nagrania i emisji filmu promocyjnego przez telewizję Travel Channel trafiło do Jeleniej Góry, która dzięki pomocy swym mieszkańcom zdecydowanie zwyciężyła. Druga lokata przypadła dla Gdańska, który oficjalnie wspierany był przez Gdańską Organizację Turystyczną oraz licznych turystów. Do Gdańska trafiła nagroda w postaci artykułu promocyjnego w magazynie turystycznym "Poznaj Świat". Ostatnie miejsce na podium zajął Lublin, który oprócz promocji w magazynie "Rynek Podróży" otrzymał także vouchery prezentowe. W pierwszej dziesiątce uplasowały się także Warszawa, Łódź, Kraków i Wrocław.

W konkursie o nagrody walczyli także mieszkańcy i turyści, którzy angażując się w promocję miast walczyli o bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy otrzymali min. wyjazd weekendowy do wybranej europejskiej stolicy, weekendowy pobyt w hotelu, przeżycia takie jak skok na boungee czy jazda lamborghini, planery podróży oraz książki podróżnicze.

Źródło: Dziennik Turystyczny


Komentujesz: Najaktywniejsze turystycznie miasta w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: lublin, gdańsk, turystyska, jelenia gora


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie