Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

"Na folkową nutę"


26-07-2012


Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza na festyn pt. „Na folkową nutę”, który odbędzie się w dniu 5 sierpnia (niedziela) w godz. 15.00–18.00 na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce.


Po raz pierwszy w skansenie wystąpią zespoły wykonujące muzykę ludową we własnych, współczesnych aranżacjach. Członkowie zaproszonych grup wywodzą się w większości z kapel ludowych. Źródłem inspiracji do powstania zespołów była muzyka ludowa, którą „zarazili” się biorąc udział w festiwalach folklorystycznych, m. in. w Kazimierzu nad Wisłą. Oprócz tradycyjnych instrumentów muzycznych, takich jak skrzypce, wykorzystują gitary, perkusje i instrumenty klawiszowe, dzięki czemu tradycyjne utwory otrzymują „drugie życie”, nowe brzmienie. Koncerty obu zespołów to wiele dobrej muzyki oraz zabawy dla każdego, niezależnie od wieku.


Występom przy karczmie towarzyszyć będą liczne pokazy dawnych zajęć domowych, gospodarskich i rzemieślniczych. Dzieci zaproszone zostaną na zajęcia edukacyjne, dzięki którym poznają elementy tradycyjnego stroju kujawskiego, same wykonają fartuszki i rogatywki. Sponsor imprezy, producent tradycyjnych twarogów z Kujaw i ziemi dobrzyńskiej przygotuje pokaz wyrobu twarogu, masła i zaprosi na degustację. Wzdłuż skansenowskiej drogi odbędzie się kiermasz sztuki ludowej i wyrobów inspirowanych twórczością ludową oraz smakowitego jadła.


Bilety wstępu do skansenu:

Normalny – 10 zł, Ulgowy – 6 zł, Dzieci do lat 7 – wstęp wolny


Szczegółowe informacje na stronie www.muzeum.wloclawek.pl


Komentujesz: Na folkową nutę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kłóbka, park etnograficzny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie