Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2189)

Modlin wystartuje dopiero w 2014 roku?

14-02-2014

Jak poinformował Dariusz Grzeszczak, członek zarządu Erbudu, realnym terminem odbioru lotniska w Modlinie może być grudzień 2013 r. - styczeń 2014 r.

Zaskoczony stanowiskiem Erbudu jest Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej lotniska w Modlinie. Jak tłumaczy, naprawy miały zakończyć się do 1 czerwca. Jego zdaniem ekspertyzy techniczne wskazują na konieczność wymiany wierzchniej warstwy dwóch końcowych betonowych odcinków pasa startowego, długich na łącznie kilometr.

- Dzisiejsze doniesienia medialne, że lotnisko ma zostać otwarte w grudniu, są dla nas zaskoczeniem - komentuje Edyta Mikołajczyk, doradca zarządu portu w Modlinie. - Jeszcze wczoraj na spotkaniu z wykonawcą naprawy dwóch betonowych odcinków pasa startowego, firma Erbud zapewniała, że w piątek przedstawi plan prac i poda terminy. Spotkanie zakończyło się porozumieniem, dokonano wyboru metody naprawy, którą ma być zastosowanie betonu cementowego, czyli wybrano tę samą metodę, która była w przetargu konkursowym. Termin, o którym była mowa wczoraj, to był maj. Nie wyobrażam sobie, żeby lotnisko było zamknięte aż do grudnia.

- Naprawy potrwają dłużej, bo zarząd lotniska zdecydował, że pas startowy ma być wykonany z betonu cementowego, a nie, jak proponował Erbud - z tzw. betonu asfaltowego. Technologia betonu cementowego jest bardziej czasochłonna, jego kładzenie potrwa co najmniej trzy miesiące dłużej niż betonu asfaltowego - tłumaczy przedstawicielka firmy Reputation Managers, reprezentującej Erbud.

Na piątek zaplanowane jest posiedzenie rady nadzorczej lotniska.


Lotnisko w Modlinie zostało zamknięte przed Bożym Narodzeniem z powodu wykruszeń końcówek pasa. Gdyby odłamki betonu dostały się do silników samolotu, mogłoby dojść do katastrofy.

Źródło: Gazeta.pl


Komentujesz: Modlin wystartuje dopiero w 2014 roku?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: modlin, warszawa modlin


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie