Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Europa Środkowo-Wschodnia popularna wśród turystów


06-12-2012


Jak wynika z analizy serwisu Tripsta.pl, takie państwa jak: Hiszpania, Włochy, Portugalia, które od wielu lat cieszyły się ogromną popularnością turystów, tracą na zainteresowaniu. Rośnie natomiast odsetek urlopowiczów, którzy czas wolny spędzają w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.


Z raportu Eurostatu, który zawierał podsumowanie ostatniego sezonu zimowego na przełomie 2011 i 2012 r. wynika, że większość krajów Europy Południowej odnotowała spadek liczby odwiedzin w porównaniu z poprzednimi latami. Największa obniżka dotknęła Portugalię, w dalszej kolejności uplasowały się Włochy, Cypr, Szwajcaria, Malta i Hiszpania.


Duży przypływ odwiedzin zanotowała Łotwa oraz Polska. Wzrost ten wynosił odpowiednio 11 i 9 proc.

– Popularność krajów nadbałtyckich wiąże się z powszechnymi w dobie kryzysu oszczędnościami, z którymi zaczęli się liczyć również turyści. Dla przykładu: za lot z Warszawy do Madrytu z jedną przesiadką w drugiej połowie grudnia trzeba zapłacić ok. 900 zł (LOT) w jedną stronę. By dolecieć do Lizbony trzeba wydać od 700 do 1000 zł (LOT) – mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.


Niemal całe południe Europy pogrążone jest w kryzysie gospodarczym, dlatego turyści wybierają państwa, które mają sprzyjającą turystyce politykę gospodarczą. Kraje zadłużone natomiast chcą pozyskać wpływy do budżetu, zwiększając podatek na różnego rodzaju usługi – również z sektora turystycznego.


Źródło: Materiały prasowe


Komentujesz: Moda na Europę Środkowo-Wschodnią

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: turystyka, hiszpania, portugalia, włochy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie