Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

My Warsaw – Warszawa jest moja: nowa aplikacja na smartfony


01-06-2012


My Warsaw – Warszawa jest moja to pierwsza aplikacja na smartfony, łącząca w sobie funkcje przewodnika, gry miejskiej i kompendium wiedzy. Aplikacja pokazuje nieistniejącą już Warszawę Janusza Korczaka poprzez zdjęcia, nagrania audio, quiz, cytaty i technologię rozszerzonej rzeczywistości (ang Augmented Reality).


Aplikacja My Warsaw – Warszawa jest moja została przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich i Dom Spotkań z Historią specjalnie na Rok Janusza Korczaka w Polsce. Prezentuje Warszawę oczami Janusza Korczaka – słynnego pedagoga i lekarza, warszawiaka i polskiego Żyda.


My Warsaw – Warszawa jest moja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości, co pozwala na odkrywanie różnych warstw dynamicznie zmieniającego się miasta, które w każdym pokoleniu wygląda inaczej. Rozszerzona Rzeczywistość nakłada na siebie dwa obrazy: aktualny, widziany przez kamerę w telefonie, oraz historyczny – wygenerowany przez aplikację. Ten „wehikuł czasu” zabierze użytkowników w podróż w czasie i przestrzeni, pokaże miasto, którego już nie ma i jego mieszkańców.


Aplikacja zawiera dwie trasy spacerów: pierwszą, traktującą o dzieciństwie i młodości Korczaka, oraz drugą, o jego losach wojennych. Łącznie obie trasy zawierają prawie 50 opisanych szczegółowo punktów. Po wybraniu jednej z tras system, dzięki geolokalizacji, odnajduje użytkownika na mapie i kieruje do najbliższego punktu gry miejskiej.
W tym i kolejnych punktach użytkownik odkrywa opis miejsca, zdjęcia z epoki, nagrania cytatów z pism Korczaka i opis związany z jego życiem. Może także skorzystać z funkcji gry miejskiej, odpowiadając na pytania quizu i uaktywniając nowe, początkowo niedostępne punkty trasy. Całą trasę można pokonać jednorazowo, można także spacer przerywać i wracać do niego w dowolnym momencie. Aplikacja łączy się z serwisami Facebook, Twitter i Foursquare.


Trasy wycieczek zostały opracowane przez Jagnę Koftę oraz Agnieszkę Witkowską – autorki wielu wycieczek historycznych dla dzieci i dorosłych.


Aplikacja została przygotowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich, Dom Spotkań z Historią oraz firmę Moiseum pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Parterem technologicznym aplikacji jest firma Samsung. Aplikacja jest do ściągnięcia z GooglePlay i AppStore. Po instalacji jest dostępna offline, bez konieczności dostępu do internetu.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Mobilna aplikacja oprowadzi po Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, gra miejska, aplikacja mobilna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie