Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Młode talenty plastyczne w Pacanowie24-02-2011


3 lutego w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie otwarto wielotematyczną wystawę prac plastycznych uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.


Wystawa składa się z ponad czterdziestu prac - tkaniny artystycznej, rysunku i malarstwa, tu różne techniki malarskie i pozłotnicze, ceramiki, meblarstwa, grafiki. Prezentację w galerii ECB aranżowały nauczycielki przedmiotów artystycznych szkoły Elżbieta Więckowska-Pięta i Agnieszka Gołębiowska. Otwierając wspólnie wystawę dyrektorzy ECB Karolina Kępczyk i ZPSP Maria Kowalczyk wskazały, że pacanowska instytucja kultury realizuje w ten sposób jedną z przypisanych ECB funkcji – kulturotwórczą i promującą talenty artystyczne.


Wystawa skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym w szczególności do młodzieży, dla której kielecki „plastyk” wspólnie z ECB, przygotował wokół twórczości swoich uczniów, bezpłatne warsztaty tematyczne prowadzone przez wykładowców placówki.


Na wernisażu była obecna młodzież, dyrektorzy gimnazjów, animatorzy kultury, mieszkańcy Pacanowa i okolic – komplementując te prawdziwe artystyczne perełki. Wystawę warto zobaczyć ze względu na przepiękne wkomponowane w klimat Europejskiego Centrum Bajki kopie dzieł starych mistrzów, niespotykane tematycznie rysunki, grafikę i prace malarskie, nietuzinkowe kompozycje z tkaniny, ceramiki, meblarstwa w formie użytkowej, pobudzające do refleksji i własnej wyobraźni.


- Szczególnie zapraszamy do zwiedzania wystawy i na warsztaty tematyczne uczniów gimnazjów, z którymi chcielibyśmy „wejść” w świat piękna, artystycznego smaku wyczarowywanego z najprostszych elementów znajdujących się wokół nas – powiedziała dyrektor Maria Kowalczyk.

Wystawa czasowa będzie czynna i ogólnie dostępna dla zwiedzających do 27 marca br. od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 17.00.


Tekst: Robert Gwóźdź


Komentujesz: Młode talenty plastyczne w Pacanowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: kielce, wystawa, ferie zimowe, warsztaty, pacanów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie