Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mistrzostwa Świata w Scrabble w Polsce08-09-2011


Polska została tegorocznym gospodarzem Mistrzostw Świata w Scrabble - najważniejszego na świecie turnieju tej popularnej gry planszowej. W dniach 12 – 16 października 2011 roku, hotel Hilton w Warszawie stanie się areną zmagań 116 najlepszych graczy z pięciu kontynentów. Zwycięzca rozgrywek, prócz prestiżowego tytułu Mistrza Świata w Scrabble, otrzyma czek o wartości 20.000 dolarów.


Mistrzostwa Świata w Scrabble odbywają się nieprzerwanie od 1991 roku, kiedy to w Londynie miał miejsce pierwszy turniej tej rangi. Co dwa lata do gry przystępują najwięksi fani Scrabble z całego świata.


Philip Nelkon, Marketing Manager od Gier w firmie Mattel Inc., podkreśla, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie tą prestiżową imprezą.

– Pierwsze Mistrzostwa Świata w Scrabble zgromadziły 48 zawodników i wydawało się to wtedy imponującym wynikiem. Na tegoroczny turniej dostaliśmy zgłoszenia od 116 graczy reprezentujących ponad 40 krajów. To Rekord!


Z racji międzynarodowego charakteru wydarzenia, pięciodniowe zmagania zostaną rozegrane w języku angielskim. W Polsce pojawi się m.in. zwycięzca ostatnich Mistrzostw Świata w Scrabble z 2009 roku, Pakorn Nemitrmansuk z Tajlandii, który zapowiedział zaciętą walkę o tytuł. Nasz kraj będzie reprezentować 3 zawodników: Bartosz Pieta, Wojciech Usakiewicz oraz Rafal Dominiczak, którzy od miesięcy przygotowują się do tej imprezy.


Podwójną pracę muszą wykonać zwłaszcza Ci, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym. W ramach treningu na porządku dziennym jest przeglądanie oficjalnego słownika Scrabble i zapamiętywanie jak największej ilości słówek. Właśnie dlatego z każdą edycją imprezy rozgrywki stoją na coraz wyższym poziomie.


Zawodnicy rozegrają łącznie około 4000 partii i ułożą ponad 120 000 słów. Dla tych, którzy chcieliby śledzić przebieg turnieju i obejrzeć finałową rozgrywkę na żywo, przygotowano specjalny przekaz on-line na stronie www.wscgames.cm


Komentujesz: Mistrzostwa Świata w Scrabble w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, gra planszowa, mistrzostwa Świata w scrabble, hotel hilton


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie