Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2173)

Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu 2013


05-02-2013


9 lutego w Szklarskiej Porębie odbędzie się coroczna rywalizacja w tworzeniu zimowych rzeźb. Figury powstaną z ogromnych pryzm śniegu. Amatorzy będą tworzyć z bloków o wymiarach 1,5x1,5x1,5 m, a profesjonalne ekipy z dwa razy większych.


Do udziału w zawodach zakwalifikowane zostaną cztery drużyny amatorskie, które zostaną wyselekcjonowane spośród projektów zgłaszanych do 28 stycznia. Do rywalizacji przystąpią również trzy profesjonalne ekipy, reprezentujące Akademie Sztuk Pięknych z Wrocławia, Gdańska i Łodzi.


Stworzenie figury ze śniegowego sześcianu o boku blisko 3 metrów, to nie lada wyczyn, dlatego też zakwalifikowane do mistrzostw drużyny rozpoczną swoją pracę już dzień wcześniej. Oczywiście, wymagana jest zgodność efektu finalnego ze zgłoszonym projektem. Właściwa impreza rozpocznie się 9 lutego o godzinie 10:00, na skwerze radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.


Atmosferę rozgrzeją atrakcje, jakie przygotowano dla wszystkich uczestników. Poetka Joanna Chmielewska zaprosi do wspólnego tworzenia bajek, zaś pracownicy zimowego przedszkola zorganizują dla dzieci konkursy z nagrodami. Każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie na jednym z licznych stoisk oferujących regionalne produkty. Zespół „Rybniczanki” zadba o to, aby nikt nie marzł tej zimy - w ramach imprezy będą one wraz z uczestnikami szyły monstrualnie długi szal dla Rzepióra, Ducha Karkonoszy.


Po zmroku, od godziny 18:00, ukończone rzeźby będą w profesjonalny sposób iluminowane za pomocą świateł LED. Wtedy też Koło Naukowe Architektów restArt, działające przy Instytucie Architektury PWSZ w Nysie, zaprezentuje animację graficzną wyświetlaną na rzeźbach.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: szklarska poręba, rzeźby lodowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie