Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Dolnośląskie eliminacje Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w Czarnej Górze17-02-2011


13 lutego br. na stokach Czarnej Góry w Kotlinie Kłodzkiej rozegrano kolejny slalom gigant z serii Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Była to już piąta edycja zawodów rozgrywanych w ramach tego cyklu, który włączony został do projektu Turon Bachleda Ski. Zadaniem projektu jest próba odbudowy narciarstwa alpejskiego w Polsce.


Na starcie stawiło się 64 zawodników i zawodniczek. Słoneczna i mroźna pogoda stanowiła doskonałą oprawę imprezy. Warunki w jakich przebiegała rywalizacja były zatem dobre, ale i bardzo wymagające. „Trasa slalomu jest trudna, podłoże twarde i zmrożone, zupełnie jak na profesjonalnych zawodach. Tutaj naprawdę wychodzi kto dysponuje najlepszą techniką i umiejętnościami.” – relacjonował na gorąco zaraz po zjeździe jeden z uczestników, Tadeusz Skowroński z Jeleniej Góry.


Przewodniczący jury i delegat techniczny PZN, pan Lucjan Morajda, również bardzo pozytywnie ocenił zawody: „Warunki mieliśmy niemal jak na Pucharze Świata, wielkie podziękowania należą się ekipie ośrodka narciarskiego Czarna Góra za wyśmienite przygotowanie trasy. Mieliśmy jeden z dłuższych slalomów w całym cyklu Mistrzostw Polski Amatorów, a dodatkowo rozegraliśmy dwa przejazdy.”


Edycja w Czarnej Górze stanowiła półmetek serii. Do tej pory w sumie na starcie stanęło niemal 450 zawodników, co świadczy o jej dużej popularności. Alpejczycy amatorzy spotkają się jeszcze pięć razy, a areną najbliższej rywalizacji w będzie Szczawnica (19.02.2011). Zawody im dedykowane nie są jedynymi włączonymi do projektu. Obejmuje on również zawody dla juniorów Tauron Energy Ski Cup oraz rozbudowany program treningowy dla najlepszych z nich - Tauron OlimpijSKI. Ponadto firma TAURON Polska Energia S.A. zapewniła wsparcie Mistrzostwom Polski Seniorów PZN w narciarstwie alpejskim – jedynej imprezie w tej dyscyplinie w naszym kraju rozgrywanej na poziomie zawodowym.


Więcej informacji na stronie www.tauronbachledaski.pl

 

Źródło: Informacja prasowa Snow PR

Fot. Tomasz Gola


Komentujesz: Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w Czarnej Górze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mistrzostwa, czarna góra, narciarstwo, kotlina kłodzka


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie