Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wystawa „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”16-12-2011


Zadaniem wystawy „Mindware. Technologie dialogu – post scriptum”, dostępnej w Warsztatach Kultury od 16 grudnia 2011, jest podsumowanie złożonego i wielowymiarowego dorobku projektu. Na ekspozycję złożą się instalacje, obiekty, zapisy dźwiękowe i tekstowe oraz dokumentacje działań efemerycznych, które odbyły się w przestrzeni miasta, jak też samych prac pokazanych w ich pierwotnym kontekście.


Dodatkową część dokumentacji stanowią podsumowania wykładów i konwersatoriów zrealizowanych w ramach części teoretycznej projektu. Wyjątkowym punktem wyjścia z wystawy w przestrzeń miasta jest instalacja Dominiki Sobolewskiej, której elementy – wielkie gałki oczne – zostaną umieszczone w nowych lokalizacjach (Warsztaty Kultury, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", Muzeum Lubelskie w Lublinie - Zamek Lubelski, Liceum Plastyczne im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie, Galeria Lipowa 13 - Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Teatr im. J. Osterwy, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"), zgodnie z ewolucją idei i kolejnym jej wcieleniem. Ekspozycja daje sposobność spokojnego i gruntownego studiowania koncepcji artystycznych i teoretycznych opisujących i tłumaczących ideę mindware.


Wystawa jest również pretekstem do spotkań poświęconych roli nowych technologii w rozwoju społeczeństw, w szczególności perspektywom i możliwościom, jakie w tym względzie posiada Lublin. Szczegółowe opisy pierwotnego projektu „Mindware. Technologie dialogu” można znaleźć na stronie internetowej www.mindware.art.pl., która od grudnia kolejny raz zmieni swój charakter, podsumowując dotychczasowe działania, jednocześnie otwierając się na nowe wyzwania.


Termin: 16.12 – 16.02, godz. 12.00-17.00
Miejsce: Warsztaty Kultury, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Zapisy pod numerem telefonu 081 5330818.


Komentujesz: Mindware. Technologie dialogu-post scriptum

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: lublin, wystawa, warsztaty kultury


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie