Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Milion funtów dla UNICEF dzięki pasażerom easyJet


14-12-2012


easyJet oraz UNICEF, od lipca 2012 roku prowadzą wspólnie inicjatywę „Change for Good”. Projekt jest realizowany w całej ogólnoeuropejskiej sieci easyJet. Jego adresaci to 55 mln pasażerów linii, podróżujących na pokładach 200 samolotów na blisko 600 trasach w 30 krajach.


Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc dla 2,5 mln dzieci i matek, chroniąc je przed śmiertelnymi chorobami wieku dziecięcego oraz tężcem matek i noworodków. Ponadto dochód pomoże uchronić kolejne 3 mln dzieci od ślepoty, poprzez uzupełnienie ich diety w witaminę A. Część pieniędzy zostanie przekazana na przeprowadzenie szkoleń dla pracowników służby zdrowia wspierającej matki w Afryce.


Od piątku 14 grudnia, przez cały okres świąteczny, załoga easyJet, ubrana w świąteczne czapki Mikołaja, będzie zachęcała pasażerów do przekazania symbolicznej kwoty na rzecz UNICEF. Ponadto, wszyscy pasażerowie linii podróżujący w okresie trwania akcji otrzymają bezpłatne czekoladki, jako podziękowanie za wsparcie akcji "Change for Good".


- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zebrać aż milion GBP, które pomogą uratować życie tak wielu dzieci. Chciałbym podziękować naszym pasażerom, którzy zaangażowali się w tą szlachetną akcji – powiedziała Carolyn McCall, prezes spółki easyJet.


Projekt „Change for Good” zaplanowano na okres trzech lat. Jest on częścią globalnej inicjatywy UNICEF. Dzięki współpracy z wiodącymi liniami lotniczymi z całego świata w ramach „Change for Good” zebrano już ponad 66 milionów funtów na rzecz potrzebujących dzieci.


Więcej informacji na stronie www.unicef.org.uk


Komentujesz: Milion funtów dla UNICEF dzięki pasażerom easyJet

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: linie lotnicze, easyjet, unicef


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie