Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Miejska Informacja w Gdyni nagrodzona15-07-2011


Miejska Informacja w Gdyni otrzymała certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej potwierdzający najwyższą – czterogwiazdkową – jakość obsługi w placówce.


Cztery gwiazdki oznaczają, że placówka znajduje się w centrum miasta, przy głównej trasie turystycznej, jest właściwie i widocznie oznakowana, czynna minimum 6 dni w tygodniu i dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Miejska Informacja spełnia także pozostałe wymogi. Świadczy szeroki zakres informacji regionalnej i ponadregionalnej, zapewnia płatne i bezpłatne materiały informacyjno-promocyjne i specjalistyczne oraz podejmuje samodzielne inicjatywy i prowadzi badania konsumenckie. Placówka wyposażona jest również w bezpłatne stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Pracownicy posiadają wykształcenie kierunkowe, kilkuletnie doświadczenie pracy w turystyce oraz posługują się językami obcymi.


Miejska Informacja wyposażona jest ponadto w przewijak dla dzieci i posiada bezpłatną mini biblioteczkę dla turystów. Organizuje liczne wystawy, spotkania i prezentacje kierowane do turystów oraz gdynian. Miejska Informacja koordynuje pracę Lotnych Miejskich Punktów Informacji Turystycznej obsługujących pasażerów przybywających do Gdyni na statkach wycieczkowych oraz zapewnia obsługę w namiotach promocyjnych podczas miejskich imprez.


System certyfikacji dla punktów informacji turystycznej został wprowadzony w 2010 r. w celu zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów w ramach ogólnopolskiego systemu informacji turystycznej. Regionalne Komisje Certyfikacyjne sprawdzają, czy zgłoszony obiekt spełnia minimalne wymagania w oparciu o indywidualną kartę oceny. Następnie wniosek zostaje przesłany do Warszawy, gdzie Krajowa Komisja Certyfikacyjna ostatecznie decyduje o przyznaniu ilości gwiazdek. Certyfikat przyznany jest na rok, po czym następuje kolejna kontrola. Pozytywna weryfikacja placówki jest równoznaczna z włączeniem danego punktu informacji turystycznej do Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.


Komentujesz: Miejska Informacja w Gdyni nagrodzona

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: trójmiasto, gdynia, informacja turystyczna, polska organizacja turystyczna, certyfikat


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie