Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2164)

Miej odwagę! Memoriał im. Piotra Morawskiego


30-01-2013


Do jutra, czyli do 31 stycznia można wysyłać zgłoszenia projektów podróżniczych w ramach III edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej odwagę!”.


“Miej odwagę!” to program grantowy, który umożliwia zrealizowanie wyprawy marzeń. Młodzi podróżnicy wspierani są bowiem finansowo i sprzętowo. Warto się zgłosić i dać sobie szansę na przeżycie wspaniałej przygody. Do poprzednich edycji Memoriału zgłoszono 240 wypraw. Zwycięzca I edycji, Stefan Czerniecki pojechał do Wenezueli, a Szymon Kowalczyk właśnie wrócił do Polski ze swojej wyprawy do Czadu.


- Pamiętam, rok temu, zgłosiłem swoją obsesję, którą były Góry Tibesti w Czadzie, jako projekt do Memoriału im. Piotra Morawskiego. I zastanawiałem się po co? A dzisiaj? Z zakamarków plecaka mógłbym wygrzebać garść czadyjskiego piachu, aparat ze śladami kameruńskiego kurzu leży obok na szafce, z torby czuć specyficzny zapach guano, które zbieraliśmy w Tibesti, a na butach widać jeszcze plamy po ropie, która ściekała z przelanego baku 200 km przed Faya Largeau. Więc po co? Co za niedorzeczne pytanie – wspomina Szymon Kowalczyk.

- Jednak w Memoriale sama wyprawa to tylko część, pewien etap. Wygrywając zaczniecie tworzyć i brać czynny udział w jednym z najciekawszych przedsięwzięć tego typu w Polsce. W przedsięwzięciu upamiętniającym, a zarazem firmowanym nazwiskiem jednego z najlepszych himalaistów w historii Polski. A to naprawdę zobowiązuje… i nobilituje – dodaje.


Pomysł Memoriału im. Piotra Morawskiego “Miej Odwagę!” zrodził się z potrzeby uczczenia pamięci wybitnego wspinacza i himalaisty oraz promowania jego sposobu na życie - pozytywnej energii, odwagi spełniania marzeń i poszukiwania nowych wyzwań.


Szczegółowe informacje, w tym formularz aplikacyjny, znajdują się na stronie www.miejodwage.pl


Komentujesz: Miej odwagę! Memoriał im. Piotra Morawskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie