Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Międzynarodowy Park Kulturowy Faktoria najlepszym produktem turystycznym województwa pomorskiego


20-08-2012


Znamy już laureatów konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. Decyzją komisji, przedstawicieli środowiska turystycznego, jak i mediów regionalnych, główną nagrodę w Województwie Pomorskim zdobyła zlokalizowana na terenie Pruszcza Gdańskiego Faktoria - zrekonstruowana osada handlowa z okresu wpływów rzymskich.


W ocenie jurorów produkt ten łączy w sobie kilka funkcji. Z jednej strony doskonale nawiązuje do tradycji kupieckich, jak i bursztynowego szlaku handlowego, z drugiej bogata oferta kulturowa buduje wizerunek miasta, jako nowoczesnego i ekspansywnie rozwijającego się ośrodka. Ex aequo drugie miejsce zdobyło Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oraz Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.


- Unikalne walory architektoniczne i przestrzenne wsi Swołowo zostały doskonale wykorzystane do eksponowania tradycji i kultury Pomorza, a także rozwoju oferty „Krainy w Kratę. Natomiast uruchomione w ramach Centralnego Muzeum Morskiego interaktywne centrum edukacji morskiej to jedno z najnowocześniejszych obiektów nie tylko na Pomorzu ale także w Polsce - komentuje Bogdan Donke, Wiceprezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Laureaci etapu regionalnego zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej, gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach realizowanych przez POT kampanii krajowych i zagranicznych.


Komisja zdecydowała się również na uhonorowanie specjalnymi wyróżnieniami jeszcze dwóch inicjatyw wdrażanych przez prywatnych operatorów: Bursztynowego Integracyjnego Szlaku Konnego na Mierzei Wiślanej jako inicjatywy przeciwdziałającej wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych oraz Kajakowego Tramwaju Wodnego – cyklicznie organizowanych spływów na rzece Słupi, a także Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach jako miejsca pielęgnowania kultury i tradycji Słowińców.


Oficjalne wręczenie nagród laureatom pomorskim będzie miało miejsce w trakcie trwania regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 28 września
w Gdańsku natomiast na wyniki eliminacji krajowych będzie trzeba poczekać aż do jesieni.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Międzynarodowy Park Kulturowy Faktoria najlepszym produktem turystycznym województwa pomorskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: pomorskie, prot, faktoria, pruszcz gdański


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie