Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie18-08-2011


Już w najbliższy piątek, na Krakowskim Rynku rozpoczną się 35. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Udział w nich zapowiedziało ponad 500 twórców ludowych i 120 kapel i zespołów. Impreza przyciąga co roku miłośników polskiej sztuki ludowej i rękodzieła.


Według organizatorów, Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie to największa prezentacja polskiej sztuki ludowej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego w Europie.


Targi potrwają do 28 sierpnia. Przez dziesięć dni na Rynku Głównym pojawi się około 500 twórców ludowych: garncarze, koronczarki, tkacze, hafciarki, rzeźbiarze, artyści malujący na szkle, kowale, ceramicy, bibułkarze, jubilerzy i inni.


Na estradzie wystąpi ponad 120 zespołów pieśni i tańca, kapel ludowych oraz gawędziarzy. Spółdzielnie i spółki cepeliowskie oraz inni goście targów oferować będą wyroby wykonane przez twórców ludowych z całego świata.


Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek w południe. Tradycyjnie podczas każdego z targowych dni prezentować się będą inne miasta. Piątek na targach będzie Dniem Miasta Tarnowa, w sobotę zaprezentuje się Pińczów, w niedzielę Opole.


Poniedziałek będzie dniem Zakopanego i gminy tatrzańskiej oraz uczestników XLIII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, we wtorek zaprezentuje się Żabno i miasta partnerskie. Środa należeć będzie do Ukrainy, czwartek - do Gorlic, a w piątek zaprezentuje się Słowacja.


Sobota to Dzień Pogranicza Kultur organizowany pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE i przygotowywane wspólnie przez gości z Polski i Słowacji. Targi zakończą się w niedzielę 28 sierpnia Jarmarkiem Podhalańskim.


Organizatorem Targów jest Fundacja "Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, turystyka regionalna, krakowski rynek, targi sztuki ludowej


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie