Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mazury: zakaz kąpieli

04-08-2009

 

Sanepid zamknął kąpieliska nad jeziorami Skanda w Olsztynie, Domowym w Szczytnie oraz Jeziorku Mleczarskim w Bartoszycach - poinformowała PAP Barbara Czerwińska z oddziału higieny komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

 

Powodem zakazania kąpieli w Skandzie jest zanieczyszczenie wody bakteriami coli. "Napicie się takiej wody może skutkować nawet kilkudniowymi dolegliwościami żołądkowymi" - powiedziała PAP Czerwińska. Dodała, że do skażenia wody, prawdopodobnie ściekami, doszło w miniony weekend i jest to pierwsze skażenie tego jeziora od kilku lat.

 

 

Inspektorzy Sanepidu wraz ze strażą miejską i inspektoratem ochrony środowiska w poniedziałek podczas wizji lokalnej próbowali zlokalizować źródło zanieczyszczeń, ale nic nie wykryli. "Prawdopodobnie ktoś nocą spuścił do wody szambo z beczkowozu, teraz należy czekać, aż zbiornik upora się samoistnie z zanieczyszczeniem" - dodała Czerwińska.

 

Powodem zamknięcia Jeziorka Mleczarskiego w Bartoszycach, zlokalizowanego na rzece Suszycy, jest zakwit sinic. Kontakt z taką wodą może skutkować dolegliwościami żołądkowymi i skórnymi. Jezioro Domowe w Szczytnie jest w tym sezonie zamknięte dla kąpiących się z powodu budowy na jego brzegach infrastruktury turystycznej.


"Mimo to ludzie się tam kąpali, dlatego powiatowy Sanepid monitoruje stan tego jeziora.

 

Stwierdzono jednak, że woda w nim ma pogorszone parametry fizyczne, tj. barwę i przezroczystość, dlatego zamknięto je dla kąpiących się" - powiedziała Czerwińska. Kąpieliska nad Domowym, Skandą i Jeziorkiem Mleczarskim zostały zamknięte do odwołania.

 

źródło: PAP/turystyka.wp.plKomentujesz: Mazury: zakaz kąpieli

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie