Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

„Mazury za pół ceny” już w styczniu15-12-2011


35 podmiotów gospodarczych takich jak hotele, gospodarstwa agroturystyczne i restauracje zgłosiły swoją ofertę przyjmowania turystów w okresie zimowym podczas kampanii "Mazury za pół ceny". Akcja rusza w połowie stycznia i potrwa do końca marca 2012 roku.


Pomysłodawca przedsięwzięcia, starosta piski Andrzej Nowicki poinformował PAP, że inicjatywa od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli miejsc noclegowych i punktów gastronomicznych.


- Chodzi o to, by Mazury popularne latem, nie czekały na turystów aż do kolejnego sezonu letniego. Miejsca noclegowe zazwyczaj puste jesienią i zimą można oferować za pół ceny, by przedsiębiorcom zwróciły się chociażby koszty utrzymania obiektów - powiedział Nowicki.


Podkreślił, że organizatorzy zimowego wypoczynku na Mazurach liczą także, że jeśli ktoś skorzysta z promocyjnej ceny poza sezonem, przyjedzie nad jeziora także latem.


Na razie inicjatywa objęła powiat piski, w którym są tak atrakcyjne miejscowości jak Ruciane Nida, Orzysz, Pisz i Biała Piska. Na tym obszarze znajduje się Puszcza Piska oraz duża część Śniardw - największego jeziora w Polsce, zwanego także mazurskim morzem. Kolejne starostwa położone na Mazurach są także zainteresowane pomysłem.


Przedsięwzięcie ma swoją stronę internetową, przy pomocy której goście mogą znaleźć odpowiadające im hotele, restauracje czy inne obiekty organizujące wypoczynek i zarezerwować w nich miejsca. Do akcji zostały zaproszone także placówki kulturalne, ośrodki odnowy biologicznej i organizatorzy imprez plenerowych. Uczestnicy akcji chcą się promować w Warszawie i innych miastach Polski, by przyciągnąć gości z najdalszych miejsc kraju.


Źródło: PAP/przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Mazury za pół ceny już w styczniu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury za pół ceny, pisz, śniardwy, ruciane nida


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • tomekp266

    Warszawa- piękne miasto i tanie miasto. Pozostaje tylko cieszyć się, że możemy tu mieszkać. Zapraszamy wszystkich obcokrajowców by sprawdzili czy u nas tak tanio. Jak dla mnie tak tanio ne...

    tomekp266

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł