Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mazury najpopularniejszym regionem Polski wschodniej09-09-2011


Mazury zostały uznane przez Polaków najpopularniejszym regionem Polski wschodniej. Na drugim miejscu znalazły się Bieszczady. Mazury znają najlepiej turyści z Niemiec, zaś turyści z Ukrainy – jako najbardziej rozpoznawalne wymienili Polesie i Podkarpacie – takie są wyniki najnowszego raportu Polskiej Organizacji Turystycznej.


POT od lipca 2010 roku prowadzi ogólnopolską kampanię „Piękny wschód”, której celem jest promocja pięciu wschodnich województw Polski oraz zwiększenie zainteresowania ofertą turystyczną promowanych regionów. Programem są objęte województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie. W ramach kampanii POT m.in. prezentuje bogactwo atrakcji turystycznych każdego z województw oraz przeprowadza badania rozpoznawalności promowanych regionów.


W rankingu najpopularniejszych regionów zdecydowanie zwyciężyły Mazury (69 proc.) oraz Bieszczady (47 proc.). Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się Kielecczyzna oraz Polesie. Turyści podkreślali, że we wszystkich regionach objętych kampanią „Piękny wschód” stan infrastruktury drogowej wymaga udoskonalenia.


Jeżeli chodzi o turystów z Niemiec i Ukrainy to ci pierwsi najlepiej znają Mazury (69 proc.) i Podkarpacie (22 proc.), zaś Ukraińcy – jako najbardziej rozpoznawalne wymienili Polesie (80 proc.) i Podkarpacie (75 proc.). Z raportu wynika, że podczas ostatnich 3 lat do Polski wybrało się 34 proc. badanych Niemców, gościli oni głównie na Mazurach (30 proc.) oraz 54 proc. Ukraińców, z czego 45 proc. z nich była na Podkarpaciu i Polesiu (ok. 30 proc.). Prawie 70 proc. badanych z Ukrainy planuje w najbliższych czasach przyjechać do Polski wschodniej, zaś z 57 proc. Niemców planujących przyjechać do Polski, tylko ok. 30 proc. odwiedzi tereny Polski wschodniej.


Dla turystów z obu sąsiednich krajów tereny Polski wschodniej jawią się jako piękne, charakteryzujące się bogactwem walorów naturalnych i zabytków, przyjazną atmosferą i dobrym jedzeniem.


Komentujesz: Mazury najpopularniejszym regionem Polski wschodniej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bieszczady, mazury, podkarpackie, polska organizacja turystyczna, polska wschodnia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie