Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mazury Cud Natury: Runda Finałowa31-08-2011


Coraz większymi krokami zbliża się data zakończenia światowego konkursu Fundacji New7Wonders i ogłoszenia listy 7 Nowych Cudów Natury. Polskim finalistą plebiscytu są Mazurskie Jeziora, które o zaszczytny tytuł walczą z 27 innymi finalistami z całego świata.W ostatnich tygodniach konkursu, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaplanował szereg działań, które będą wieńczyły niemal trzyletnią kampanię promocyjną regionu, pod wspólnym hasłem „Mazury Cud Natury – Runda Finałowa”.


Pierwszy, regionalny konkurs odbył się w 2009 r., gdy Mazury walczyły o wejście do finału plebiscytu na 7 Nowych Cudów Natury. Druga edycja, z 2010 r. umożliwiała udział uczniów ze szkół spoza regionu, zaś obecna angażuje dodatkowo uczniów z polskich ośrodków oświatowych na świecie, a także samych nauczycieli oraz przedszkola (więcej informacji o konkursie już wkrótce).


Z początkiem września kalendarz konkursu na 7 Nowych Cudów Natury zacznie odliczać 70 dni do chwili ogłoszenia laureatów plebiscytu. Przez te 10 tygodni, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, koordynator kampanii „Mazury Cud Natury” uruchomi 10 projektów promocyjnych, które realizowane będą w Polsce i zagranicą.


W połowie września planowane jest wydarzenie specjalne, również w skali międzynarodowej, do którego zaproszona została Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Polska Izba Turystyki.


Wśród projektów nie zabraknie takich, które o cudownych Mazurach będę mówiły poza granicami Polski. Kampania „Mazury Cud Natury” pojawi się m.in. na Litwie, we Włoszech i w Belgii. O każdym z tych wydarzeń będziemy informować na bieżąco.


Po powrocie turystów z wakacji uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa, która w połączeniu z portalem Facebook, a także aplikacją na iPhone’a pokaże najpiękniejsze miejsca na Mazurach wybrane przez Internautów.
Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się 21 lipca 2009 roku w gronie 28 finalistów ogólnoświatowego plebiscytu na 7 Nowych Cudów Natury, zorganizowanego przez szwajcarską Fundację "New7Wonders".


Komentujesz: Mazury Cud Natury: Runda Finałowa

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mazury, 7 cudów świata, mazury cud natury, głosowanie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • Angel666666

    Myślę, że Mazury to faktycznie cud natury. Spędziłam tam najlepsze wakacje mojego życia i cieszę się z tych wspomnień. Byłam w Giżycku i trzeba przyznać, że to jedno z najbardziej...

    Angel666666

  • ewelina1141

    Serdecznie polecam, !!. Mazury to rzeczywiście przepiękna miejscowość , inspirujące widoki i możliwość poznania nowej kuchni . gorąco polecam .; ))

    ewelina1141

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł