Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd27-07-2011


Mazowsze to znakomite miejsce na weekendowy odpoczynek. Ma do tego zachęcić ruszająca już od początku sierpnia kampania organizowana przez samorząd województwa mazowieckiego. Jej realizacja jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.


Celem kampanii „Mazowsze. Weekend dwa kroki stąd” jest pokazanie mieszkańcom regionu, że Mazowsze to znakomite miejsce na spędzenie udanego weekendu. Jest to region, który ma wiele do zaoferowania, a co najważniejsze – wszystkie te atrakcje są w zasięgu ręki czyli blisko miejsca zamieszkania. Zaplanowane działania promocyjne mają na celu wykreowanie jednolitej marki turystycznej województwa.


– Większość z nas kojarzy Mazowsze z dużym potencjałem gospodarczym i naukowym. Jednak mało kto wie, że Mazowsze może pochwalić się bogatą ofertą turystyczną, a wiele wspaniałych atrakcji jest bardzo blisko. Mamy 7 tys. km w większości nieuregulowanych rzek, 16 dużych jezior, 800 tys. ha przepięknych lasów i ponad 100 muzeów na najwyższym europejskim poziomie – a wszystko to na wyciągnięcie ręki. Mazowsze to zatem doskonała propozycja dla wszystkich zabieganych i zapracowanych – powiedział marszałek Adam Struzik.


Wybór terminu rozpoczęcia kampanii nie jest przypadkowy. Jej realizacja zbiega się w czasie z powrotami z dłuższych urlopów. Organizatorzy kampanii chcą pokazać mieszkańcom Mazowsza, że pomysł na doskonały wypoczynek jest w zasięgu ręki. Na Mazowszu znajduje się ponad 7 tys. km rzek, 800 tys. hektarów lasów czy 1400 ha jezior. W sumie w województwie jest kilka tysięcy kilometrów szlaków pieszych, kajakowych i rowerowych. Mazowsze to także ok. 100 pałaców, zamków i zespołów dworskich czy ponad 100 muzeów.


Linia kreatywna kampanii odwołuje się do bliskości miejsc oferujących możliwość wypoczynku na Mazowszu. Tutaj łatwo wybrać się na weekend, bo jest blisko – dwa kroki stąd. Przekaz wizualny polega na kontrastowym zestawieniu obrazów miasta i natury. Daje to możliwość pokazania alternatywy dla codziennego zgiełku i zabiegania. Pokazuje, że odpoczynek jest w zasięgu ręki, wystarczy tylko „wyjechać z miasta”.

Zdjęcia prezentowane są na tablicach dzielonych (dwa zdjęcia na jednej tablicy), oraz na tablicach sąsiadujących ze sobą. Taki dobór nośników sugestywnie obrazuje mały dystans dzielący zatłoczone miasto od miejsc, w których można wypoczywać. Celem kampanii nie jest zatem wypromowanie określonej miejscowości czy ciekawego miejsca, ale pokazanie mieszkańcom Mazowsza, jak wiele możliwości spędzenia aktywnego weekendu jest niedaleko, tuż obok domu.


Kampania będzie trwała od 1 do 31 sierpnia. Swoim zasięgiem obejmie całe Mazowsza. Zaplanowano szerokie działania z zakresu ATL, BTL oraz public relations. Przygotowano także materiały outdoorowe, spoty radiowe, film promujący region a także ogłoszenia prasowe.


Komentujesz: Mazowsze rozpoczyna kampanię promocyjną

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: mazowsze, kampania reklamowa, mazowsze. weekend dwa kroki stąd


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie