Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Marek Kamiński wraca na szlak09-09-2011


5 września w Tyliczu, w Beskidzie Sądeckim, padł pierwszy klaps na planie najnowszego filmu z udziałem Marka Kamińskiego. Podróżnik stanął przed kamerą Wojciecha Szumowskiego, uznanego dokumentalisty. Powodem ponownego spotkania obu panów jest praca nad filmem podróżniczo-przyrodniczym, powstającym na zlecenie Kropli Beskidu, w którym Marek Kamiński odkryje i pokaże unikalne w Polsce zagłębie wód mineralnych.


Beskid Sądecki, ze względu na unikalną budowę geologiczną, to wyjątkowe i cenione zarówno w Polsce jak i w Europie zagłębie wód mineralnych i źródlanych wykorzystywanych w celach leczniczych i spożywczych. Swoim składem tutejsze wody, a wśród nich Kropla Beskidu, przypominają te występujące w Masywie Centralnym we Francji z jego słynnym uzdrowiskiem Vichy.


- Woda jest skarbem, czynnikiem niezbędnym do życia człowieka, dlatego w czasie moich wędrówek często do niej wracam. Tak było przy projekcie Ekspedycja Wisła, tak jest i tym razem, podczas podróży do Tylicza, do serca Beskidu Sądeckiego. Tu, w wodnym zagłębiu Polski, wyraźnie można poczuć, czym dla człowieka jest czyste źródło – mówi Marek Kamiński.


Po moich podróżach na bieguny i pustynie, jestem zauroczony unikalnymi miejscami w Polsce, z ich wspaniałą, nieskażoną naturą. Odkrywam je dla siebie i innych. Tym razem chcę pokazać ludziom tereny wokół Tylicza, gdzie przyroda i człowiek żyją w symbiozie.


Na planie zdjęciowym podróżnik ponownie spotkał się z Wojciechem Szumowskim, z którym wspólnie realizował już m.in. projekty „White out – wyprawa poza cień” i Z Polą przez Polskę oraz inne.


- To miejsce, zagłębie wód mineralnych wokół Tylicza, jest unikalne. Tutaj ludzi i naturę łączy historia i… woda. Tylicz to ostoja. Chcemy ją razem z Markiem pokazać – dodaje Wojciech Szumowski.


Premiera filmu planowana jest na 29 września 2011 roku.


Komentujesz: Marek Kamiński wraca na szlak

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: marek kamiński, beskid sądecki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie