Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Maltafestival znów zamieni miasto w teatr04-07-2011


Maltafestival już po raz 21. zamieni Poznań w teatralną scenę. Między 6 a 9 lipca, podczas 6 letnich dni i nocy będzie miało miejsce ponad 90 wydarzań: spektakli teatralnych i tanecznych, plenerowych widowisk, koncertów muzycznych, pokazów filmowych i spotkań z artystami. Będą one prezentowane nie tylko w zamkniętych wnętrzach sal, ale również w przestrzeni publicznej miasta.


Tematem tegorocznej edycji festiwalu jest wykluczenie. Jest to stan dotykający poszczególne jednostki i całe grupy, jednak rzadko mówi się o nim w pierwszej osobie, choć może on dotknąć każdego z nas.


Wśród bogatej oferty spektakli szczególną grupę stanowią przedstawienia przygotowane specjalnie na Maltafestival, odbywające się w nietypowych lokalizacjach. Teatr Usta Usta Republika zaprezentuje „Egzamin”.

Dawny budynek szpitala psychiatrycznego w Owińskach stanie się zaś pretekstem do wędrówki po zakamarkach odmiennej teraźniejszości i świadomości. W tę inspirowaną „Kwadrofonią” I. Iredyńskiego podróż zabierze nas kolektyw Szyngiera / Jakimiak / Baumgart.


Wyczekiwaną częścią maltafestival jest jego oferta muzyczna. W tym roku festiwal zainauguruje występ Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej. Dzień później nad Jeziorem Maltańskim wystąpi Manu Chao. Koncert tego urodzonego we Francji, mającego baskijsko-galicyjskie korzenie folkowego muzyka wspiera Kampanię Wodną Polskiej Akcji Humanitarnej.

Kulminacją muzycznej części festiwalu będzie koncert nu-folkowego Fleet Foxes oraz Portishead. Ten ostatni zespół, choć ma na swoim koncie tylko trzy płyty, pozostaje jednym z ważniejszych wykonawców łączonych z nurtem trip hopu.


Powyższe imprezy to jednak tylko niewielki wybór z oferty ponad 40 wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji imprezy. Pełny program jest dostępny na stronie www.malta-festival.pl


Komentujesz: Maltafestival znów zamieni miasto w teatr

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal muzyczny, poznań, letnie festiwale, malta, malta festival


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie