Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Malta Festival Poznań 2012


18-06-2012


Za ponad 2 tygodnie rozpocznie się kolejna edycja Malta Festival Poznań, która potrwa od 3 do 7 lipca. Jak co roku, organizatorzy przygotowali ciekawy program obejmujący spektakle teatralne, projekty performerskie, koncerty, spektakle taneczne i pokazy filmowe.


Od trzech lat, główna część programu koncentruje się wokół wybranego tematu – idiomu, który stanowi punkt odniesienia dla prezentowanych projektów artystycznych. W tegorocznym idiomie zatytułowanym Akcje Azjatyckie / Asian Investments organizatorzy stawiają pytania o to, jakie klisze – obrazy medialne budują nasz sposób myślenia o Azji i jakie emocje, obawy i nadzieje „inwestujemy” we własne wyobrażenia o Azji?


Kurator idiomu, mieszkający w Berlinie szwajcarski reżyser i artysta konceptualny Stefan Kaegi – tak tłumaczy jego ideę:

- Ciekawsze od samego sprowadzania sztuki azjatyckiej do Poznania i pokazywania jej, jako czegoś egzotycznego wydawało mi się postawienie pytania, co azjatyckiego jest w Poznaniu.

W ramach idiomu zobaczymy spektakle i projekty zarówno twórców europejskich, takich jak: Rimini Protokoll, Ant Hampton, Dries Verhoeven, Wojtek Ziemilski, Ex Nixilo czy Dirk Fleischmann jak również artystów blisko i daleko-azjatyckich: Public Movement, Rabiha Mroué i Liny Saneh czy Living Dance Studio.


Wokół idiomu zbudowany jest również program filmowy, pierwszy dzień otwartego forum dyskusyjnego, a także plenerowy maraton muzyczny nad jeziorem Malta, czyli koncert: Między Azją a Europą: muzyka romska.


Nie zabraknie również solidnej dawki dobrej muzyki. Gwiazdą festiwalu jest w tym roku legendarny kalifornijski zespół Faith No More i jego charyzmatyczny wokalista Mike Patton. Koncert odbędzie się w ramach cyklu POZnań dla Ziemi.

W klubie festiwalowym, na cowieczornych bezpłatnych koncertach zagrają DJ Kentaro, tokijska grupa undergroundowa Anli Pollicino, brytyjscy muzycy Bass Clef i Emika, szwedzki zespół Slagsmalsklubben oraz Kari Amirian, Ballady i Romanse, a także Justyna Szafran i Sztylety (tym razem w rockowo-psychodelicznym kontekście muzyki Krzysztofa „Wiki” Nowikowa).


Szczegółowy program wraz z opisem wydarzeń znajduje się na
stronie www.malta-festival.pl


Komentujesz: Malta Festival Poznań 2012

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, malta festival


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie