Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Małopolskie: program przebudowy dróg lokalnych9-10-2010


Ponad 330 kilometrów małopolskich dróg powiatowych i gminnych chcą zmodernizować samorządy w ramach przyszłorocznej, trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Tamtejszy urząd wojewódzki zakończył przyjmowanie wniosków w tej sprawie.

Rzecznik wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka poinformowała, że wpłynęły łącznie 102 wnioski: 72 gminne oraz 30 powiatowych. W sumie małopolskie samorządy starają się o ponad 170 mln zł.

Na realizację programu w 2011 roku Małopolska otrzyma - podobnie jak w ubiegłym roku - 71,5 mln zł. Połowa dotacji przeznaczona będzie na drogi powiatowe, a połowa na gminne. Samorządy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 procent planowanych kosztów - pozostałe fundusze samorządy muszą wygospodarować samodzielnie, w ramach swoich budżetów.

18 powiatów złożyło 30 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 70 mln zł. Całkowita wartość inwestycji zgłoszonych przez powiaty wynosi ponad 146 mln.

Powiaty oraz miasta na prawach powiatów mogły aplikować o dofinansowanie dwóch projektów. Z tej możliwości skorzystały powiaty: bocheński, chrzanowski, dąbrowski, krakowski, limanowski, miechowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, wielicki oraz miasta: Nowy Sącz i Tarnów. Pozostałe powiaty: brzeski, gorlicki, myślenicki, tarnowski, wadowicki i miasto Kraków złożyły po jednym wniosku.

Gminy złożyły 72 wnioski (każda gmina może otrzymać dotację na jedno zadanie) o dofinansowanie w wysokości ponad 100 mln zł. Wartość inwestycji zaplanowanych przez gminy wynosi ponad 197 mln zł.

W realizowanej w tym roku drugiej edycji programu zmodernizowanych będzie 218 km małopolskich dróg powiatowych i gminnych. Nakłady na ten cel wyniosą 71,5 mln zł. Dotacje na inwestycje drogowe otrzymało 51 małopolskich projektów: 33 z nich dotyczą dróg gminnych, a 18 powiatowych. Wszystkie zmodernizowane trasy zostaną oddane do użytku w tym roku.


źródło: PAP/podroze.onet.pl

Komentujesz: Małopolskie: program przebudowy dróg lokalnych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: małopolska, drogi, modernizacja


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie