Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki14-10-2011


Już dziś na terenie gminy Łapsze Niżne odbędą się małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki.


Na Polanie Sosny w Niedzicy, położonej w pięknej okolicy Jeziora Czorsztyńskiego u stóp Pienińskiego Parku Narodowego, spotkają się wszyscy, dla których ważny jest rozwój turystyki w Małopolsce. Będą wśród nich przede wszystkim przedstawiciele środowiska turystycznego – samorządowcy, organizacje turystyczne, zrzeszenia branżowe oraz zarządcy atrakcji i ośrodków turystycznych.


Podczas uroczystości ogłoszone zostaną m.ib. oficjalnie wyniki XII edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”. Zwycięzcy otrzymają nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach: agroturystyka, baza gastronomiczna, baza noclegowa, wydarzenie (kulturalne, artystyczne, sportowe), oferta/atrakcja turystyczna oraz miejscowość/gmina – nagroda główna (Grand Prix). Warto przypomnieć, że Grand Prix plebiscytu otrzymuje zawsze gmina, która podejmuje najbardziej profesjonalne działania na polu rozwoju turystyki.


Plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski” organizowany jest przez „Gazetę Krakowską” przy udziale Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także Radia Kraków oraz Telewizji Kraków. W tym roku do konkursu zgłoszono aż 168 kandydatów w sześciu kategoriach. Do ostatecznej rozgrywki kapituła konkursu dopuściła 122 uczestników, na których można było głosować przez całe wakacje.


– Małopolska to region, który jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Świadczą o tym wyniki badań ruchu turystycznego, z których wynika, że w 2010 roku Małopolskę odwiedziło ponad 11,4 miliona gości, w tym prawie 9 milionów turystów pozostających przynajmniej na jeden nocleg. Liczby te mówią same za siebie. Turystyka jest jednym z kluczowym kierunków rozwoju naszego województwa.

W naszych działaniach chcemy także odkrywać nowe, równie atrakcyjne miejsca. Właśnie temu służy plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski” – podkreśla Elżbieta Kantor, dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.


Komentujesz: Małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: małopolska, Światowy dzień turystyki, Łapsze niżne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie