Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Małopolska wybrała swoje największe atrakcje turystyczne17-10-2011


Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna (Grand Prix), „Moc Żywiołów” w Niedzicy (atrakcja turystyczna), Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (wydarzenie), hotel Klimek SPA w Muszynie (baza noclegowa), Kawiarnia Tatrzańska w Tarnowie (baza gastronomiczna) oraz „Małopolska Wieś dla Dzieci” (agroturystyka) – to laureaci dwunastej edycji plebiscytu „Wielkie Odkrywanie Małopolski”.


Wyniki konkursu ogłoszono podczas piątkowych małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w Niedzicy, położonej na terenie Gminy Łapsze Niżne nad Jeziorem Czorsztyńskim.


Głównym zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Wielkie Odkrywanie Małopolski” jest Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna. Muszyna triumfowała w kategorii „miejscowość/gmina”, a jednocześnie z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy otrzymała Grand Prix całego konkursu oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. złotych na działania z zakresu promocji i rozwoju oferty turystycznej. Wyróżnienia w kategorii „miejscowość/gmina” otrzymały: Rabka-Zdrój, Wysowa-Zdrój oraz dzielnica Mościce – Ogród Tarnowa.


W kategorii „atrakcja turystyczna” najlepsza okazała się „Moc Żywiołów” w Niedzicy. Wyróżniono „Małopolską Wieś Pachnącą Ziołami” oraz „Kosmiczną Fontannę” w Tarnowie. Nagrodę specjalną otrzymały Podziemia Rynku w Krakowie. Z kolei w kategorii „wydarzenie” najlepszy okazał się Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Wyróżniono: „Święto Rydza” w Wysowej-Zdrój oraz Małopolski Festiwal Smaku. Nagrody specjalne otrzymały wydarzenia: „200 Lat Uzdrowiska Szczawnica” oraz Noc Synagog w Krakowie.


W kategorii „baza noclegowa” najlepszy okazał się hotel Klimek SPA w Muszynie (wyróżnienia: Bacówka w Jamnej i hotel Beskid w Nowym Sączu), Kawiarnia Tatrzańska w Tarnowie triumfowała w kategorii „baza gastronomiczna” (wyróżnienia dla restauracji Dwór w Niedzicy i Pasterniki w Krościenku), a „Małopolska Wieś dla Dzieci” wygrała w kategorii „agroturystyka” (wyróżnienia: Dom na Łąkach w Izbach i Rzepka w Czarnej Górze).


– Plebiscyt „Wielkie Odkrywanie Małopolski” pokazuje, jak wiele wspaniałych atrakcji można odkryć w naszym regionie i jak Małopolska z roku na rok pięknieje. Teoretycznie można byłoby przyjąć statystyczną regułę, która mówi, że istnieje ograniczona liczba atrakcji turystycznych czy wydarzeń. Tymczasem każdy kolejny rok pokazuje nam, że powstaje coraz więcej wspaniałych przedsięwzięć o charakterze turystycznym. Za sprawą działań samorządowców, jak również osób prywatnych powstają nowe produkty turystyczne, które my odkrywamy, a potem promujemy. Dzięki temu turystyka staje w naszym regionie bardzo ważną gałęzią gospodarki – podkreśla Witold Latusek, członek zarządu Województwa Małopolskiego.


Komentujesz: Małopolska wybrała swoje największe atrakcje turystyczne

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: małopolska, muszyna, zakopane, wielkie odkrywanie małopolski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie