Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gotowanie na... polanie26-04-2011


Majowy weekend jest jednym z najbardziej lubianych i wyczekiwanych terminów urlopowych. To pierwszy taki czas w roku, kiedy możemy pospacerować za miastem, bądź gdzieś wyjechać. Wszyscy jesteśmy spragnieni ruchu, słońca i kontaktu z naturą.


Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do udziału w imprezie plenerowej „Gotowanie na polanie”, która rozpocznie się 1 maja o godz. 10.00. Celem imprezy jest popularyzowanie tradycji kulinarnych Mazowsza w samym regionie, jak i wśród mieszkańców innych regionów Polski oraz udokumentowanie sposobów przyrządzania tradycyjnych potraw mazowieckich.


Program artystyczny odbędzie się w amfiteatrze i ma charakter biesiadny. Gościom czas umili Zespół Pieśni i Tańca Toruniacy. Gościem specjalnym tegorocznych obchodów będzie Lidia Stanisławska – znana artystka kabaretowa i piosenkarka. Lidii Stanisławskiej będzie towarzyszył Jacek Frankowski - karykaturzysta , twórca lalek do programu „Polskie ZOO” .


Nierozerwalnie z „Gotowaniem na polanie” związany jest konkurs kulinarny, pt. „Najsmaczniejsza potrawa mazowiecka”, w którym umiejętności kucharskie prezentują koła gospodyń wiejskich, gospodynie oraz producenci produktów tradycyjnych i regionalnych. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić minimum jedną potrawę spożywaną na terenie Mazowsza, w co najmniej jednej kategorii. Jury oceni potrawy pod względem wyglądu, smaku i prezentacji.


Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz regionalnych potraw, który z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jest to wymarzone miejsce dla smakoszy potraw i produktów regionalnych. Pajda chleba ze smalcem, swojskie wędliny czy ciasta i ciasteczka, a także najróżniejsze gatunki nalewek i miodów zadowolą niejedno podniebienie. Na zwolenników tradycyjnego jadła czekać będzie specjalnie przygotowana zupa w kotle – „parzybroda”.


Szczegółowe informacje na stronie www.mwmskansen.pl


Komentujesz: Majówka w Muzeum Wsi Mazowieckiej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: majówka, skansen, muzeum wsi mazowieckiej, sierpc, kuchnia regionalna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie