Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym25-04-2012


Już 1 maja we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się wiosenny piknik - „Majówka Tumska”. To już jedenasta edycja tej wspaniałej, rodzinnej imprezy z licznymi atrakcjami i konkursami dla najmłodszych.


Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego nazywany jest oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta. Położony po północnej stronie katedry Św. Jana Chrzciciela i kościoła Św.Krzyża, jest drugim (po ogrodzie krakowskim) najstarszym tego typu ogrodem w Polsce, wpisanym na listę zabytków woj. dolnośląskiego i mieszczącym się w granicach podlegającego szczególnej ochronie historycznego centrum Wrocławia. To "żywe muzeum", a jednocześnie ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz doskonałe miejsce wypoczynku.


Organizatorami wydarzenia są Hotel Tumski, Ogród Botaniczny oraz Fundacja Pro Culturae Bono. W programie „Majówki Tumskiej” przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym muzycznych. Wystąpią zespoły „Retro” i „Piotruś Pan”, a na scenie „Pod wierzbą” będzie okazja posłuchać koncertu z cyklu „Muzyka w Ogrodach”. Nie zabraknie prawdziwych rycerskich potyczek. Piknik uświetnią występy Bractwa Rycerskiego Syrokomla z Zamku w Kliczkowie. Przez cały czas trwania imprezy będzie odbywał się Jarmark Różności, a na nim kramy z rękodziełem i wyrobami artystycznymi oraz ekologiczna żywność.


Wstęp: bilety w cenie 7 zł (normalny), 5 zł (ulgowy) dostępne będą w kasie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.


Więcej informacji na stronie www.hotel-tumski.com.pl


Komentujesz: Majówka Tumska w Ogrodzie Botanicznym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wrocław, majówka, ogród botaniczny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie