Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Majówka na Skarpie15-05-2012


27 maja 2012 roku, ponad 50 instytucji kultury, od godziny 10.00 do zmierzchu będzie organizować w stolicy największą miejską majówkę - „Majówkę na Skarpie”!


Będzie to seria wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych na szlaku Skarpy Warszawskiej. Dodatkowo w ramach tego wydarzenia stworzone zostaną strefy piknikowe, na których będzie można odpocząć, pograć w kometkę oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach. Wszystko po to, by ożywić Skarpę Warszawską i wydobyć jej ukryty potencjał!


Obszar Skarpy Warszawskiej to zjawisko wyjątkowe – niemal jednolity pas zieleni przecinający wzdłuż całą stolicę. Jednak wciąż niewiele o niej wiemy: gdzie dokładnie leży? Jakie ma znaczenie teraz, a jakie miała kiedyś?


Warszawiacy wiedzą, że tu i ówdzie w mieście są „górki”, ale mało kto jest świadomy, że wszystkie te wzniesienia to jedna Skarpa Warszawska. Każdy odcinek znamy z osobna, ale zwykle nie łączymy ich w całość. W wielu miejscach Skarpa jest monumentalna, gdzie indziej jej stok jest ledwo widoczny... – mówi Artur Jerzy Filip, inicjator koalicji Warszawska Droga Kultury.


"Majówkę na Skarpie"" organizuje ponad 50 instytucji kultury leżących na szlaku Skarpy lub takich, którym jest ona bliska, nie tylko geograficznie. Wystawy, gra terenowa, pokazy filmów, koncerty, spacery z przewodnikami, kiermasze to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekają na Warszawiaków podczas Majówki. Ważną jej częścią są także strefy pik-ników, gdzie czekać będą leżaki, koce i organizowane ciekawe warsztaty: fotograficzne, ogrodnicze, rysunkowo-malarskie. Organizowane będą również spacery z przewodnikami. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny!


Szczegółowe informacje na stronie www.drogakultury.waw.pl/majowka


Komentujesz: Majówka na Skarpie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, majówka, warszawska skarpa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie