Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Magic Malbork Show najlepszym produktem turystycznym województwa pomorskiego
16-08-2011


Znamy już laureatów konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. Decyzją komisji główną nagrodę w Województwie Pomorskim zdobyło Magic Malbork Show – nocne widowisko świetlno-muzyczne odbywające się w średniowiecznej scenerii zamku.


Oceną jurorów jak i lokalnych mediów, Magic Malbork Show stanowi doskonałe połączenie tworzenia nowoczesnej oferty kulturalnej miasta z tradycją i historią średniowiecznego zamku. Zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca zostali zaś
Amber Manufacture Michel oraz Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana.


- Zaplecza galerii bursztynowej otwarte dla zwiedzających gdzie można zapoznać się z całym procesem tworzenia wyrobu jubilerskiego to umacnianie marki regionu jako destynacji bursztynowej. Natomiast festiwal muzyczny inspirowany twórczością Mozarta odbywający się w gdańskim Parku Oliwskim oraz Archikatedrze Oliwskiej to niewątpliwie gratka dla melomanów, ale także doskonałe wykorzystanie przestrzeni publicznej – powiedział Bogdan Donke, wiceprezes PROT oraz członek jury.


Laureaci zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznego, jak i dostanie się do grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych.


Komisja zdecydowała się również na uhonorowanie specjalnymi wyróżnieniami jeszcze dwóch inicjatyw: Ekobusów „Yes” jako alternatywnego i ekologicznego środka transportu na mierzei wiślanej oraz „W słowińskiej zagrodzie w roku … 1917, 1934, 1944, 1951” – pokazów organizowanych w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach nawiązujących do tradycji i stylu życia mieszkańców wsi w czterech okresach historycznych.


Oficjalne wręczenie nagród laureatom pomorskim odbędzie się podczas regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które będą miały miejsce 27 września w Gdańsku. Wyniki eliminacji krajowych poznamy zaś jesienią.


Komentujesz: Magic Malbork Show najlepszy!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: malbork, produkty turystyczne, mozartiana, festiwal mozartowski, magic malbork


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie