Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Lufthansa umacnia swoją obecność w Polsce13-12-2011


Linie lotnicze Lufthansa poinformowały o nowej inwestycji na polskim rynku. Wraz z letnim rozkładem lotów, który zacznie obowiązywać 25 marca, przewoźnik uruchomi bezpośrednie połączenia z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu, swojego trzeciego co do wielkości przesiadkowego portu lotniczego.


Rejsy, odbywające się sześć razy w tygodniu, będą obsługiwane przez samoloty Bombardier CRJ 900 i CRJ 700, oferujące miejsca w klasie biznes i ekonomicznej.


- Cieszymy się, że możemy ogłosić uruchomienie nowych tras na polskim rynku. Dzięki połączeniom z Krakowa i Poznania do Dusseldorfu, klienci nie tylko zyskają bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych ośrodków biznesowych i wypoczynkowych w Niemczech, czyli Nadrenii Północnej-Westfalii, ale będą mogli także korzystać z trzeciego co do wielkości węzła lotniczego Lufthansy, o niezwykle nowoczesnej i efektywnej infrastrukturze – powiedział Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansa Polska.


Zaletą portu lotniczego w Dusseldorfie jest krótki czas potrzebny na przesiadkę. Na trasach obsługiwanych przez linie lotnicze Lufthansa może on wynosić 35 minut. Ponadto klientom Lufthansy oferowane jest specjalne stanowisko odprawy dla klasy pierwszej, a także saloniki Lufthansa Senator i Business Class. Dusseldorf, centrum regionu gospodarczego Renu i Zagłębia Ruhry należy do najgęściej zaludnionych obszarów w Niemczech. Miasto znane jest jako międzynarodowe centrum biznesu i finansów, gdzie swoje siedziby posiada wiele firm, szczególnie w branży modowej, komunikacyjnej i reklamowej.


Lufthansa jest największym międzynarodowym przewoźnikiem lotniczym obecnym w Polsce. Wraz z nowym rozkładem lotów zaoferuje ponad 230 połączeń między Polską i Niemcami.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Lufthansa umacnia swoją obecność w Polsce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: linie lotnicze, port lotniczy, lufthansa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie