Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Lotnisko Chopina liderem "zameldowań" wśród serwisów geolokalizacyjnych31-01-2012


Lotnisko Chopina w Warszawie jest najpopularniejszym w Polsce miejscem „zameldowań” w internetowych serwisach geolokalizacyjnych. Rośnie także popularność serwisów prowadzonych przez port w portalach społecznościowych.


W najpopularniejszym w Polsce serwisie geolokalizacyjnym Facebook Places „Lotnisko Chopina” oraz „Warsaw Chopin Airport” zostały wskazane jako miejsce pobytu już blisko 28 tys. razy. Ponad 10 tys. zameldowań na lotnisku dokonano za pośrednictwem portalu Foursquare.


Serwisy geolokalizacyjne takie jak Facebook Places, Foursquare, Gowalla lub Lokter umożliwiają użytkowników smartfonów oznaczania własnej lokalizacji w wybranym miejscu i informowania o tym znajomych. Usługi tego typu z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności na całym świecie, także w Polsce.


Jak wykazała analiza firmy Adwatch, w ciągu 10 miesięcy - od marca do grudnia 2011 - doszło do 2744 proc. wzrostu liczby miejsc, w których meldowali się użytkownicy systemów geolokalizacyjnych i 3202 proc. wzrostu liczby zameldowań. Najpopularniejszymi miejscami zameldowań są lotniska, dworce kolejowe i miejsca atrakcyjne turystycznie, a także miejsca zaliczane do grupy „biznes lokalny”.


Rośnie także popularność serwisów prowadzonych przez warszawski port lotniczy w portalach społecznościowych. Profil Lotniska Chopina na Facebooku obserwuje już blisko 15 tys. osób. To jeden z dziesięciu najlepszych wyników wśród profili prowadzonych przez porty lotnicze w Europie.

 

Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Lotnisko Chopina liderem zameldowań

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, okęcie, port lotniczy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie